Oranżada - Samsara

Fonografika|Płyty CD|Płyty CD » rock/progressive

Cena:29.00
Towar niedostępny

Trzeci album otwockiej formacji, zaskakuje mocno intelektualnym podejściem do świata muzyki. Całość podana w undergroundowym tonie, wypełniona, z jednej strony poetyckimi klimatami, z drugiej psychodelią charakterystyczną dla płyty „Ummagumma” grupy PINK FLOYD. Przy tym wszystkim interesujące, przestrzenne, grane techniką arpeggio gitary Michała Krysztofiaka. Album dla ludzi poszukujących w muzyce czegoś naprawdę więcej!

 

1. Serduszko
2. Droga
3. Spóźniony i boso
4. Statek
5. Samsara
6. Dlaczego słońce tak mocno świeci
7. Wiatr
8. Oczekiwanie
9. Przecież to masz
10. Impro-Miron

 

Recenzja w TopGuitar:

Czyżby ton nadawał Otwock? Grupa ORANŻADA daje o sobie znać już po raz trzeci i przyznam szczerze, że naprawdę orzeźwia intelektualnie. Już otwierający album utwór „Droga” wprowadza klimatem do świata RAZ DWA TRZY, ale w wydaniu bardziej alternatywnym, aniżeli poetyckim. Po nim wsiadłem – zupełnie przypadkiem – na „Statek” utrzymany w podobnej konwencji co utwór poprzedni, aby trafić na piosenkę tytułową. Na dłużej poddałem się „Wiatrowi”, który natchnął mnie klimatem znanym z płyty „Ummagumma” grupy PINK FLOYD. Na koniec – powrót do Otwocka w postaci utworu skomponowanego do fragmentu tekstu Mirona Białoszewskiego („Jazda do Otwocka”).

Naszą uwagę powinny tu zwrócić gitary Michała Krysztofiaka, głównie grane stylem arpeggio, ale zakapslowane instrumentami klawiszowymi, fletami i ludowymi dodatkami. Tym samym tworzą oranżadowy klimat. Warto poddać się tym dźwiękom, bo bąbelki naprawdę wprowadzają nas w błogi nastrój.

Tomek KONFI Konfederak