Oblicza Rocka (Będzie głośno, Full metalowa wiocha, Patti Smith - sen życia)

Płyty DVD

  • Oblicza Rocka 3 filmy DVD
    Oblicza Rocka 3 filmy DVD
Stara cena:99.00
Cena:87.00
Posiadamy na stanie:16
Wysyłka 24 h. PROMOCJA. NOWA CENA!

OBLICZA ROCKA

"OBLICZA ROCKA" to wyjątkowy zestaw 3 filmów dokumentalnych opowiadających o gwiazdach rocka, ich muzyce i kulisach ich sławy.  Box ukazuje sie w serii Magazyn Sztuki Dokumentu i zawiera 3 znakomite filmy pokazywane na festiwalu Planete Doc Review i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych:

 

Będzie głośno!
reż. Davis Guggenheim, USA 2008, 97 min

 

Full metalowa wiocha
reż. Cho Sung-hyung, Niemcy 2006, 90 min

 

Patti Smith - sen życia
reż. Steven Sebring, USA 2008, 109 min

 

Któż nie marzył kiedyś o byciu gwiazdą rocka, założeniu zespołu, graniu na elektrycznej gitarze? Muzyka porusza, inspiruje i rezonuje w nas. Jednak gdy struny szarpią są The Edge (U2), Jimmy Page (Led Zeppelin) i Jack White (The White Stripes), czyni ona coś więcej. „Będzie głośno” nie jest zwykłym filmem dokumentalnym o rock’n’rollu. Zapis punktu widzenia trzech wirtuozów, należących do trzech różnych pokoleń, pozwala zbliżyć się do nich osobiście i odkryć jak tapicerowi z Detroit, sesyjnemu muzykowi i malarzowi z Londynu oraz siedemnastoletniemu uczniowi z Dublina udało się wydobyć z gitary elektrycznej unikatowe brzmienia i wejść do panteonu gwiazd. Zobaczymy, gdzie powstał utwór „Stairway to Heaven, odwiedzimy niesamowitą farmę w Tennessee, gdzie Jack White skomponuje na oczach widzów piosenkę, a w skąpo oświetlonym dublińskim studio podsłuchamy The Edge’a zgrywającego ścieżki gitary do nowego singla U2. Obrazy te, podobnie jak opowieści, pozostaną w pamięci jeszcze długo po tym jak wybrzmią elektryczne akordy.

Życie to przygoda naszego własnego projektu, nawiedzana seriami szczęśliwych i nieszczęśliwych wypadków – deklamuje Patti Smith. Po kilkunastu latach spędzonych na prowincji i długiej żałobie po mężu 60-letnia Smith powraca na scenę. Fotograf mody Steven Sebring zaczął realizować jej filmową biografię 11 lat temu. Nic dziwnego, że projekt stał się dla obojga ważnym elementem biografii i obrósł legendą (podobno wspólnie ze Smith żartował, że prace ustaną wraz ze śmiercią jednego z nich). Znana jako trudna i nieprzystępna, Smith okazuje się wspaniałą i dowcipną kompanką.
„Patti Smith - sen życia” to znakomity dokument o jednej z najbardziej wyjątkowych kobiet na niezależnej scenie rockowej.

„Full metalowa wiocha” to wyróżniony nagrodą Nos Chopina dla najlepszego filmu o tematyce muzycznej na 7. Planete Doc Review fascynujący dokument o jednym z największych na świecie festiwali muzyki heavy metalowej w niemieckim Wacken, który gromadzi co roku przeszło 60 tysięcy wielbicieli ciężkiego grania.

 

Zapraszamy do obejrzenia zwiastunu DVD na stronie TopGuitar.tv

Osoby, które kupiły ten produkt kupiły także:

Komentarze:

MM

2010-11-12 00:23

Ciekawa recenzja tych filmów:
http://wyborcza.pl/1,99224,8570980,_Oblicza_rocka_.html