The Analogs - Taniec Cieni

Fonografika|Płyty CD|Płyty CD » rock/progressive

Cena:29.00
Towar niedostępny

Kapela pojawiła się na rynku w 1996 roku, regularnie koncertując i wydając płyty. „Taniec cieni” to już 11 album w bogatej dyskografii grupy, którą zalicza się do jednych z najciekawszych kontynuatorów punkowej tradycji lat 80. Całość brzmi bardzo garażowo, przez co autentycznie. Płyta jest kontynuacją swojej poprzedniczki – „Miejskie opowieści” – która pozyskała grupie przychylność branży muzycznej i nowych fanów. Z pewnością po jej śladach idzie ten album, który w dalszym ciągu wzmacniaa pozycję zespołu.

 

1. Luca Brasi
2. Głupi i źli
3. Taniec cieni
4. Stała kontrola
5. Co warte jest życie
6. Błędy
7. Wierny jak Zawisza
8. Diabelski młyn
9. Bezsenność w portowym mieście
10. Halucynacje
11. Zjebany weekend
12. Wracaj do domu
13. Plastikowy Jezus

 

Recenzja w TopGuitar:

Ta kapela to drugi sort punkowej fali, jaka narodziła się w latach 90. Grupa zadebiutowała w 1996 roku albumem „Oi! Młodzież” i kontynuuje swój opis rzeczywistości do dziś. Mocno startują kawałkiem „Luca Brasi” i tak trzymają do końca. Gdybyśmy mieli doszukiwać się różnic pomiędzy tą a ostatnią płytą, to myślę, że głównie dotyczą one wprowadzenia instrumentów klawiszowych („Taniec cieni”). Z melodiami jest różnie, ale na pewno pamięta się: „Stałą kontrolę”, „Co warte jest życie” czy „Halucynacje”.

Z pewnością uroku płycie dodaje fakt, że ten punk nie jest zakłócony jakimiś eksperymentami. Gitary są oparte na utartych riffach, dwudźwiękach rodem z garażowego grania. Przez to przenosi nas do jarocińskich klimatów sprzed lat! Kto ma ochotę odmłodnieć, musi posłuchać tej płytki, a młodsi – niech skaczą i zrzucą zbędne kalorie po McDonaldowym cholesterolu!

Tomek KONFI Konfederak