Normalsi - Pokój Z Widokiem na Wojnę

Fonografika|Płyty CD|Płyty CD » rock/progressive

Cena:29.00
Towar niedostępny

Łódzki zespół, który od dłuższego czasu walczy o dobrą pozycję na rynku ogólnopolskim, zachwyca nas nowym albumem. I to bardzo ciekawym, będącym połączeniem tego co najlepsze w NIRVANIE i rodzimej COMIE. I choć nie każdy lubi porównania, to jednak daje ono obraz tego co usłyszymy na tym krążku. Zespół jest bardzo interesujący i warto sięgnąć po ich rockowo-alternatywne propozycje.

 

1. Nie ta historia
2. Postęp
3. Jeszcze raz
4. Drabina
5. Nurek
6. Na wschodniej północ
7. Po co
8. Jesień
9. Wróbel
10. Płyńmy dalej
11. Zdjęcia
12. Ja
13. Wojna
14. Pokój

 

Recenzja w TopGuitar:

Grupie leci już jedenasty rok działalności na polskim rynku. Wystartowali albumem „Niewydana płyta”, która rzeczywiście nie doczekała się oficjalnej premiery. Zespół umieścił więc ją w sieci, tym samym startując w matriksowskim stylu. W 2005 roku wyszli z wirtualnego świata albumem „Soliloquium”. I wtedy to zaczęli pojawiać się ich zwolennicy. Powstała na tyle silna grupa, że dziś zespół jest znaczącą formacją na naszym rynku, choć jak i inne grupy ulega sinusoidalnym zawirowaniom.

Tytułu „Pokoju z widokiem na wojnę” wolałbym nie odbierać dosłownie. A jeśli już chodzi o wojnę, to by pokazać, że normalność muzyczna NORMALSÓW jest receptą na utrzymanie się na trudnym rynku.

Płytkę wypełniają głównie kawałki rockowe – od balladowych-nastrojowych po zdecydowanie mocne. Zaczyna się miłym „Nie ta historia”, a potem zaczyna się czad! Nirvanowy odpoczynek w „Nurku” i „Na wschodniej północ”. Ponownie czad, a w „Zdjęciach” – piosenkowo.

Album bardzo przyjemny, nie mający nic wspólnego z intrygującym tytułem. I dobrze, bo płytka gitarowa, rockowa i dobrze zrealizowana. Polecam, bo NORMALSI zasługują na zainteresowanie. Gdyby tak nie było, z pewnością dawno by odpuścili. A jednak są. I dobrze!

Tomek KONFI Konfederak