TopDrummer - Październik/Listopad 2012

International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

Cena:9.70

Za oknem jesień i dni coraz krótsze. Taka aura zwykle skłania do częstszych i dłuższych wizyt w salach prób i ćwiczeniówkach. Powstają nowe pomysły muzyczne, projekty płyt i zespołów. Jeśli chodzi o mnie, to staram się teraz dzielić aktywność pomiędzy granie a pracę redakcyjną. Poznaję dokładniej funkcjonowanie TopDrummera. Dostaję sporo maili i telefonów. Za każdy kontakt serdecznie dziękuję i myślę, że zespół tworzący TopDrummera będzie się cały czas poszerzał.

 

A co nowego w bieżącym numerze? Oczywiście informujemy o największym perkusyjnym wydarzeniu w Polsce – mam na myśli DRUM FEST, w którego programie mnóstwo gwiazd perkusji i wielka dawka świetnej muzyki. W naszym cover story przedstawiamy sylwetkę niepowtarzalnego perkusisty grupy Cream, Gingera Bakera. Polecam również pełen ciepła i pozytywnej energii wywiad Jagody Jabłonowskiej z Radkiem Owczarzem, rozmowy z profesorem Grzegorzem Jurczykiem i jedną z dam polskiej perkusji Agnieszką Matuszczak.

 

W dziele testów prezentujemy m.in. podwójną Speed Cobrę Tamy i blachy sygnowane przez Benny'ego Greba, czyli serię Sand Meinla. Waszej uwadze polecam również nową, stałą rubrykę pod tytułem „Złowione w sieci”. Namawiam do nadsyłania linków z krótkimi opisami znalezionych lekcji. Myślę, że to dobry pomysł, aby dzielić się ulubionymi ćwiczeniami, wymieniać wiadomości. Najbardziej aktywnych „poławiaczy” postaramy się nagrodzić.

 

Michał Szczeblewski

Komentarze: