TopGuitar - Listopad 2013

International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

Cena:13.70
Towar niedostępny

Każdy gitarzysta niezależnie od poziomu zaawansowania ma swojego największego idola, którego stara się w różnym stopniu i w różny sposób naśladować – może to być styl gry, image i sposób zachowania na scenie, brzmienie i odpowiedzialny za nie sprzęt. Zawodowi muzycy, których oglądamy na scenie czy ekranie komputera (rzadziej telewizora), w których grę godzinami wsłuchujemy się, wałkując w kółko te same ulubione nagrania i nierzadko ucząc się samemu grać je tak, jak wykonują je Oni, korzystają najczęściej z wysokiej klasy sprzętu muzycznego, znajdującego się przeważnie poza zasięgiem początkujących gitarzystów. Na szczęście producenci tegoż sprzętu, oprócz topowych modeli za tysiące dolarów, wprowadzają do swych ofert ich dużo tańsze odpowiedniki.

 

W listopadowym TopGuitar przedstawiamy wam garść propozycji na to, jak za pomocą niedrogiego instrumentu zbliżyć się do swojego gitarowego mistrza – zestawienie dwudziestu siedmiu instrumentów w przystępnym przedziale cenowym od 1500 do 3000 złotych, sygnowanych nazwiskami wielkich gitarzystów i wzorowanych na gitarach, których używają lub używali oni na co dzień.

 

Z kolei listopadowy TopBass oddaliśmy we władanie największych sław basu, jakie gościły w dniach 3–6 września na wyjątkowych warsztatach Warwick Bass Camp 2013. Alphonso Johnson, Andy Irvine, Antonella Mazza, Dick Lövgren, Victor Brandt, Günther Gebauer, Helmut Hattler, John B. Williams, John Patitucci, Jonas Hellborg, Leland Sklar, Ove Bosch, Regi Wooten, Steve Bailey, Stuart Hamm, Victor Wooten oraz Wolfgang Schmidt – oto grono wybitnych muzyków, którzy zechcieli podzielić się nie tylko swoją wiedzą i umiejętnościami, ale także podejściem do życia, muzyki i kariery, przekazując uczestnikom warsztatów swą filozofię muzyki i świata. Warwick Bass Days to wydarzenie bez precedensu i dlatego bez ryzyka można je określać mianem największych basowych warsztatów na świecie. Świadczy o tym nie tylko grono profesorów, którzy zdecydowali się wziąć w nich udział jako wykładowcy, ale też rozmach logistyczny i towarzyski. W TopBassie obszerna relacja z tego wydarzenia.

Osoby, które kupiły ten produkt kupiły także:

Komentarze: