TopGuitar - Grudzień 2014

International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

Cena:14.70

25 października br. podczas Międzynarodowych Targów Music Lab w Poznaniu odbył się finał konkursu Gitarowy Top 2014. Finaliści wybrani w głosowaniu redakcyjnego jury i internautów zawładnęli poznańską sceną i pokazali, że gitara w Polsce ma niezwykle silną pozycję. W bieżącym numerze TG znajdziecie obszerną relację z tego wydarzenia oraz wywiady z laureatami Gitarowego Topu. Duża liczba uczestników i ich zaangażowanie, wysoki poziom wykonań, dobra scena i olbrzymia liczba słuchaczy, a także wartościowe nagrody na finalistów motywują nas do rozpoczęcia przygotowań do kolejnej edycji.

 

Przy tej okazji jeszcze raz dziękuję wszystkim internautom, którzy wzięli udział w głosowaniach oraz finalistom konkursu, którzy udowodnili, że mamy w Polsce wielu niezwykle uzdolnionych młodych gitarzystów. Przyszłość polskiej gitary elektrycznej właśnie ukazała się w bardzo jasnych barwach – szykujcie się na Gitarowy Top 2015!

 

Równie dobrze wygląda strona basowa TopGuitar – kiedy kilka lat temu powstał pierwszy artykuł do pierwszego wydania TopBass, nie chcieliśmy zbytnio wybiegać w przyszłość, by wyobrażać sobie, jak to będzie wyglądało cztery lata później. Wiedzieliśmy za to dobrze, kto ma pojawić się na pierwszej okładce dodatku. Nie mógł to być nikt inny niż Jaco Pastorius. Maciej Warda podsumowuje dla was minionych pięćdziesiąt wydań TopBassu i jednocześnie zaprasza do kolejnego testu incognito – tym razem na cel biorąc gitary basowe, a dokładniej ich tanie modele, lecz powszechnie uznawane za dobre jakościowo i brzmieniowo, a przez to popularne. Jedyną kategorią wyboru była cena, mieszcząca się tym razem w niskim przedziale od 800 do 1200 zł. Będzie ostro, celnie i bardzo krytycznie!

 

W dziale TopStudio czas na podstawy wiedzy dotyczącej mikrofonów – tę działkę wiedzy każdy gitarzysta powinien sobie przyswoić i zapamiętać na całe życie!

 

Święta już niebawem, dlatego przygotowaliśmy dla was dwie niespodzianki – pierwsza to zestawienie gadżetów, jakie każdy z was chciałby znaleźć pod choinką, a druga – nagroda dla naszych prenumeratorów – tym razem macie szansę otrzymać efekt Neo Ventilator II, który we wrześniowym numerze TG (9/2014) został wyróżniony przez redakcję znakiem „Sprzęt na Topie”!