TopGuitar- Styczeń 2015

International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

Cena:14.70

Bohater styczniowego numeru TopGuitar jest członkiem jednego z najciekawszych polskich zespołów z pogranicza hip-hopu, rocka i popu, ale Afromental znani są z łamania stereotypów i szufladkowanie ich nie ma większego sensu. Ich wolność artystyczna oraz ewoluowanie stylu powodują, że każda kolejna płyta jest zaskakująca, a gra nieprzewidywalna. Najnowszy krążek pt. „Mental House” jest tego doskonałym przykładem. Aleksander Milwiw-Baron pokazuje metalowe pazury, jego gra wyostrza ten album do granic, a jakość produkcji, w której współuczestniczył, stawia ją (jak zwykle) w szeregu najlepiej wyprodukowanych płyt 2014 roku. Czy to za sprawą gitar Schecter, nowej marki w jego arsenale? Nie wiadomo, natomiast pewne jest jedno – Baron dołączył właśnie do najważniejszych polskich gitarzystów, a magazyn TopGuitar odsłania dość dokładnie jego sylwetkę.

 

Do TopBassu ponownie zaprosiliśmy Wojtka Pilichowskiego. Rozmawiając z nim, zawsze można liczyć na wyjątkowe i niepowtarzalne informacje, które rzucają nowe światło na naszą muzyczną rzeczywistość. Po premierze płyty „Intro”, która jest tyleż odważna co oryginalna, Wojtek ma jak najlepsze zdanie o swoich fanach, dzięki świetnej sprzedaży albumu. Jest to tym bardziej budujące, że wcześniej utwory zostały udostępnione za darmo na jego stronie. Jedna ciekawa deklaracja, kilka odważnych tez, wiele ciekawych faktów i mocne zakończenie rozmowy – oto nasza propozycja czytelnicza na jeden styczniowy wieczór dla wszystkich basistów w Polsce.

 

Na deser – gitarowy bohater dodatku TopStudio, Marcus Henderson. Przez ostatnie dziesięć lat był zamknięty w bunkrze w Dolinie Krzemowej, odgrywając największe przeboje muzyki gitarowej wszech czasów. Efekty jego pracy z pewnością znacie z gier wideo takich jak „Guitar Hero”, „Rock Band” oraz „Karaoke Revolution Party”. Jego doskonałe wykonania oryginalnych nagrań przyczyniły się do milionowej sprzedaży tych gier na całym świecie oraz zainspirowały tysiące ludzi do sięgnięcia po prawdziwy instrument. Teraz w końcu muzyk poświęcił się pracy nad własnym albumem solowym; pierwsze sześć utworów publikować będzie w Internecie co dwa miesiące aż do premiery całego krążka latem 2015. Trzy osobowości, trzy podejścia do muzyki, jedna pasja – GITARA! Tego właśnie życzę Wam wszystkim w Nowym Roku!