TopGuitar - Luty 2015

International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

Cena:14.70

Zakk Wylde po raz kolejny gości na okładce TopGuitar – już za miesiąc fani Black Label Society będą mogli usłyszeć zespół na żywo na gdańskim koncercie! Ostatni wywiad z nim, przeprowadzony przez Mikołaja Służewskiego, czytaliście niemal rok temu, tuż przed premierą „Catacombs of Black Vatican”.

 

Przed końcem 2014 roku z Zakkiem miał przyjemność rozmawiać inny z naszych dziennikarzy, Kuba Milszewski. Rozmawiali o płycie, o jej odbiorze w środowisku, a także o najnowszym członku BLS. Sprawy dobrych układów w zespole są jednym z najważniejszych elementów dobrego brzmienia. Jak mówi Zakk – jeśli chcesz grać w Black Label Society, musisz umieć to robić, ale jednocześnie musisz być po prostu odpowiednim kolesiem. „Musisz być w porządku” – podkreśla Zakk Wylde. W wywiadzie nie zabraknie śmiechu, humorystycznych opowieści Zakka i zapowiedzi dobrej imprezy w gdańskim klubie B90! „Moc w polskich fanach Black Label Society jest silna” – śmieje się Zakk!

 

Fani niskich brzmień mają okazję wrócić do czasu wrześniowego Warwick Bass Camp, podczas którego Maciej Warda rozmawiał z Dave’em Ellefsonem z Megadeth. Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy na Bass Campie firmy Warwick jest fakt zgromadzenia w jednym miejscu najbardziej zapracowanych basistów świata z różnych stron muzycznej sceny. Jeśli uświadomimy sobie fakt, że bywają tam zarówno Lealand Sklar, Rob Trujillo, jak i David Ellefson, ucząc i wypoczywając jednocześnie, jesteśmy blisko odkrycia fenomenu tej imprezy. Ponieważ jest to pierwsza rozmowa z Davidem na łamach TopGuitar, przeprowadzona podczas prac nad kolejnym albumem Megadeth, nasz wywiadowca Maciej Warda pokusił się o pytania szerzej traktujące jego karierę i podsumowujące jego basowe doświadczenie.

 

W numerze także rozmowy z polskimi muzykami: Marcinem Cieślikiem i Krystianem Papiernikiem ze State Urge o nagrywaniu najnowszego, drugiego krążka studyjnego, sprzęcie, koncertach w radiu i piosenkach w języku angielskim; Robertem Kordylewskim, znanym polskim popularyzatorem techniki fingerstyle, na temat jego drugiej solowej płyty z gościnnym udziałem muzyków-przyjaciół; pierwszą część obszernego wywiadu z Piotrem Luczykiem z KAT, a także wywiad z Grzegorzem Stańczykiem z Mama Selita o bardzo dobrze przyjętym albumie „Materialiści”.

 

Zapraszam do lektury

Dariusz Domański