TopGuitar - Marzec 2015 - GaleriaMuzyka.pl - internetowy sklep muzyczny

TopGuitar - Marzec 2015

International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

Cena:14.70

Pięćdziesiąt lat minęło, jak jeden dzień... Chciałoby się zaśpiewać na melodię „Czterdziestolatka” Hartleyowi Peaveyowi, twórcy firmy Peavey, znanej z imponującego dorobku jako producenta wszelkiej maści sprzętu muzycznego – od nagłośnienia po instrumenty, w tym znakomitych wzmacniaczy gitarowych oraz gitar elektrycznych i basowych. Podczas tegorocznej edycji targów NAMM Show w Anaheim w Kalifornii firma ta rozpoczęła oficjalne obchody pięćdziesięciolecia działalności, które trwać będą przez cały 2015 rok. Produkty tej firmy używają lub używali znani, światowej sławy muzycy: Eddie Van Halen, Joe Satriani, David Ellefson, Mille Petrozza, Jeff Loomis, Max Cavalera, Paul Gray, In Flames, Mike Kroeger, Jerry Cantrell i wielu innych.

 

Przyznam się szczerze, że spotykając po raz pierwszy Hartleya Peaveya, nie byłem świadomy, jak olbrzymią firmą zarządza. Na stoiskach targowych każdy mógł do niego podejść, dla każdego miał czas i z każdym porozmawiał... Zupełnie jakby jego firma to była mała, kilkuosobowa manufaktura.

 

A tymczasem Peavey to ponad 140 000 m2 powierzchni w trzydziestu trzech fabrykach i montowniach w Ameryce Północnej, Europie i Azji. To dystrybucja w stu trzydziestu sześciu krajach, to około dwóch tysięcy produktów i wiele patentów. To również ciągły rozwój, o czym świadczy chociażby wprowadzanie do produkcji co roku około stu nowych urządzeń. Te liczby budzą szacunek i uznanie. A w wymiarze czysto ludzkim, spotkanie z Hartleyem Peaveyem to inspiracja i magiczna rozmowa z gigantem przemysłu muzycznego. Dlatego też cover story bieżącego numeru TopGuitar poświęciliśmy właśnie firmie Peavey, bez której – podobnie jak bez Lesa Paula czy Jima Marshalla, świat gitarowy byłby zupełnie inny...

 

Zapraszam do lektury

Dariusz Domański