TopGuitar - Kwiecień 2015

International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

Cena:14.70

Pół wieku – właśnie tyle liczy sobie jeden z najbardziej znanych zespołów muzycznych świata. The Who – choć zawsze było o pół kroku za kolegami z The Rolling Stones czy The Beatles – już na samym początku mocno zaznaczyło swą obecność na gitarowej scenie. Powodem tego była postać nietuzinkowego gitarzysty. Pod koniec lat sześćdziesiątych dla całego gitarowego świata liczyli się tyko Hendrix, Clapton i Pete Townshend. W tym roku obchodzimy umowny jubileusz The Who i to wystarczający powód, by wielki, niepowtarzalny, fenomenalny Pete Townshend znalazł się na okładce TopGuitar. Opowieść o nim snuje dla was Maciej Warda.

 

Kolejną legendę – tym razem basową – zaprosiliśmy do TopBassu. Alphonso Johnson grał w topowych zespołach, koncertował z najciekawszymi muzykami naszego globu i jak nikt inny zapisał się w świadomości muzyków swoją grą i rozpoznawalnym brzmieniem. Do jego unikalnego stylu należy również charakterystyczny układ prawej dłoni na basie – tłumienie nieużywanych aktualnie strun kciukiem. Tak ukształtowanym aparatem wyczarowywał niesamowite dźwięki, na czele ze sztandarową kompozycją „Bahama Mama” z płyty „Spellbound”. Ze względu na jego wkład w jazz, fusion i inne gatunki oraz dorobek muzyczny można uznać Alphonso Johnsona za jedną z największych żyjących postaci basu elektrycznego.

 

W numerze także rozmowy Jędrzejem „Stifflerem” Wencką i Jasonem „Januszem” Barwickiem z Whitewater, Piotrkiem „Rubensem” Rubikiem z LemON, Krzysztofem „Kielichem” Kieliszk

iewiczem, Michałem Kuczerą oraz Doris Yeh – piękną basistką, która już w czerwcu pojawi się na polskiej scenie.

 

Zapraszam do lektury

Dariusz Domański

Osoby, które kupiły ten produkt kupiły także: