TopGuitar - Maj 2015

International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

Cena:14.70

Czterdzieści siedem lat bez rozłamów, kłótni, nieustannego kończenia działalności zespołu i kolejnych reaktywacji. Czterdzieści siedem lat świetnej gitarowej muzyki, bez nieudanych skoków na kasę czy zamienienia scen całego świata na granie w reklamach. Czterdzieści siedem lat dobrego humoru, okazałych bród, wspaniałych gitar, pięknych samochodów i jeszcze piękniejszych kobiet. ZZ Top to absolutny fenomen – w lipcu usłyszymy ich w Dolinie Charlotty na Festiwalu Legend Rocka. Wszystkich, którzy chcą poznać bliżej ich historię, zapraszam do lektury artykułu Jakuba Miszewskiego.

 

Do głębokiej i szczerej rozmowy zaprosiliśmy Marcusa Millera – giganta basu, utalentowanego kompozytora i utytułowanego sidemana, multiinstrumentalistę. Opowiada nam o wyjątkowym pod względem kulturowym projekcie muzycznym pt. „Afrodeezia”, podążającym za niechlubnymi szlakami przemytu niewolników. Poszukiwanie korzeni przeradza się w poszukiwanie jedności w muzyce. O efektach przeczytacie na łamach TopBassu.

 

A w dodatku TopStudio? Kazik Staszewski, który po raz kolejny zaskakuje słuchaczy. Wraz z Kwartetem ProForma przeprowadził „Wiwisekcję” swojej twórczości. Na albumie znajdziemy utwory z różnych projektów Kazika w bardzo interesujących aranżacjach. Krążek został wzbogacony o nowy utwór „Kalifat”, który w wyjątkowy sposób dotyka problemy w świecie islamu. W naszym wywiadzie Kazik opowiada m.in. o swoich planach na przyszłość i o tym, czy będziemy mogli liczyć na kolejną reaktywację KNŻ.

 

W numerze także porady dla kupujących akustyki, interesujący artykuł o tym, jak granie na instrumencie wpływa na nasz mózg, a także obszerny zestaw testów oraz ciekawe wywiady z polskimi i zagranicznymi muzykami!

 

Zapraszam do lektury

Dariusz Domański