TopGuitar - Czerwiec 2015

International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

Cena:14.70

Adam Malicki jest dziewiętnastolatkiem, który nagrał właśnie drugą płytę, na której gościnnie wystąpił... Paul Gilbert. To jednak nie przypadek – Adam gra na gitarze jak jego o wiele starsi i bardziej doświadczeni koledzy, a świadomość muzyczna pozwala na komponowanie i pisanie dojrzałych, świetnych kawałków. Koncertował w USA, gdzie grał m.in. u boku Grega Howe’a, a legendarny klub Whisky a Go Go otworzył dla zespołu ONE swoje podwoje. Warto poznać tego młodego artystę, a o polską gitarową przyszłość, jeśli jest ona w tak jasnych barwach, możemy być spokojni.

 

Steve Bailey to jeden z tych basistów, którzy powinni już dawno znaleźć się na okładce TopBass. W końcu udało się nam z nim porozmawiać i rozwiać kilka wątpliwości na jego temat. Jest jednym z absolutnie największych wirtuozów basu, a że upodobał sobie basy bezprogowe, w dodatku będące potężnymi sześciostrunowymi „maszynami”, podziw nasz jest jeszcze większy. Ktokolwiek miał w dłoni jego sygnowanego warwicka, ten wie, jaka to sztuka grać na nim z prawidłową intonacją. A Steve wyczynia na nim cuda...

 

W dodatku studyjnym głos oddajemy Tomkowi Lipińskiemu, który na swojej nowej płycie „To, czego pragniesz” mówi o wielu ciekawych i istotnych sprawach. Jakich? Zapraszam do przeczytania wywiadu Bartosza Boruciaka!

 

W czerwcowym numerze także szereg testów instrumentów i sprzętu muzycznego, gitarowe nowości z Musikmesse 2015, a także obszerne artykuły poradnikowe o zakupie elektryka, wzbogacaniu brzmienia oraz samodzielnego tworzenia efektu overdrive!