TopGuitar - Lipiec 2015

International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

Cena:14.70

Do lipcowego wydania TopGuitar zaprosiliśmy Jana Borysewicza. Okazją do rozmowy była nowa płyta Lady Pank pt. „Akustycznie”. W wywiadzie, który przeprowadził dla was Bartosz Boruciak, gitarzysta opowiada, jak przebiegała praca nad albumem, mówi o współpracy przy projektach Borysewicz & Kukiz i Jan Bo oraz o tym, dlaczego nie przyjął oferty bycia członkiem Gangu Albanii. Z przyjemnością zapraszam do przeczytania dwóch rozmów z wyjątkowymi postaciami: Włodzimierzem Pawlikiem oraz Pawłem Pańtą – dwoma muzykami z trio, które w 2014 roku temu zdobyło prestiżową nagrodę Grammy za album „Night in Calisia”. Porozmawiamy o nowej płycie Włodka Pawlika pt. „America”, na której artysta przedstawia historie muzyczne opowiedziane przy pomocy fortepianu, w różnorodnych barwach, począwszy od jazzu, a skończywszy na punku. Pawła Pańtę przedstawi Maciej Warda. Paweł – wszechstronnie wykształcony muzycznie kontrabasista, basista, gitarzysta klasyczny i... akordeonista – wybrał bas i dzięki swojej technice tudzież świadomości muzycznej jest obecnie jednym z najciekawszych polskich basistów. Jako jedyny polski basista jest laureatem tej najważniejszej nagrody muzycznej, ale nadal pozostaje pełnym pokory i skromności artystą, który zrealizował swoje chłopięce marzenia. Jakie? Dowiecie się z rozmowy w TopBassie!

 

W numerze także relacja z wyjątkowej trasy międzynarodowego zespołu, stworzonego specjalnie na potrzeby tournée Alexa Scholppa, jakie odbyło się na zaproszenie firmy Sound Service, dystrybutora sprzętu ESP, Blackstar i Tech 21, we współpracy ze sklepami muzycznymi i przy wsparciu medialnym magazynu TopGuitar. Było ono nie tylko okazją do zgłębienia tematu metalowego grania na gitarze elektrycznej, ale także zapoznania się z najnowszą, specjalną publikacją TopGuitar pt. „School of Metal”.

 

Lato w pełni – nie zapomnijcie o Wakacjach z TopGuitar! Do wygrania w tegorocznej edycji naszego redakcyjnego konkursu gitara Tanglewood TPE-SFCE-LS oraz efekt EHX Turnip Greens Pedal – szczegóły w numerze!

 

Zapraszam do lektury

Dariusz Domański