TopGuitar - Wrzesień 2015

International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

Cena:14.70

Kiedy kilka lat temu po raz pierwszy zobaczyłem jeden z instrumentów wykonanych przez polskiego lutnika Rafała Turkowiaka, od razu zwróciłem uwagę na niespotykaną konstrukcję oraz wyjątkową dbałość o wizualne szczegóły. Jego sztandarowe innowacje, tuby akustyczne, rezonator wave i mostek przelotowy to opatentowane rozwiązania, które zastosował jako pierwszy na świecie. I trzeba przyznać, że lutnik ten nie osiada na laurach, ale ciągle wprowadza kolejne wersje ulepszeń, nowe rozwiązania techniczne i wizualne. W rozmowie z nim wyczuwalna jest bezgraniczna pasja i zaangażowanie w każdy z etapów wytwarzania tych innowacyjnych instrumentów. Zapraszam do poznania historii Rafała Turkowiaka i jego niespotykanych gitar.

 

TopBass ponownie wchodzi w świat muzycznej chemii – tym razem z basistą zespołu Chemia, który w rozmowie z Maciejem Wardą opowie o kulisach nagrywania i funkcjonowania zespołu od strony niskich brzmień!

 

A gdy już poznacie opowieści wszystkich muzyków, jakich zaprosiliśmy do rozmowy we wrześniowym wydaniu TopGuitar – wywiadów udzielili nam: Joe Satriani, Kuba Płucisz, Marcin Wądołowski oraz zjawiskowa Taimane Gardner – zapraszamy do studia, gdzie za darmo będziecie mogli nagrać swoją muzykę. Mikołaj Służewski zebrał i opisał dla was kilkanaście bezpłatnych programów do tworzenia muzyki.

 

Zapraszam do lektury

Dariusz Domański