TopGuitar - Grudzień 2015

International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » Numer bieżący|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

Cena:14.70

Miesiąc temu świętowaliśmy z wami dziesięć lat TopGuitar – swój jubileusz obchodzi także wyjątkowy zespół, jaki tworzy braterski skład Pectusa. Panowie postanowił uczcić swoje urodziny w jeden z najprzyjemniejszych sposobów i zaprosili do nagrania jubileuszowego albumu grono utalentowanych kobiet. Dziesięć lat – dziesięć piosenek – dziesięć duetów. Jak do tego doszło? O tym Maćkowi Wardzie opowiadał Maciej Szczepanik.

 

Do TopBassu zaprosiliśmy Billy’ego Sheehana – basistę The Winery Dogs i Mr. Big. Na wywiad z Jakubem Milszewskim przyszedł ze swoim basem – machał nim, walił w niego jak w worek treningowy, grał przez całą rozmowę. Billy i jego gitara nie dali się rozdzielić za żadne skarby. Czy wy też tak macie?

 

Do grona wyjątkowych muzyków goszczących w grudniowym wydaniu TG zaprosiliśmy także Marcelinę. Zadebiutowała na scenie w roku 2007, a cztery lata później ukazał się jej debiutancki album. Brała udział w znakomitym projekcie historycznym „Panny Wyklęte”. Współpracuje z najlepszymi producentami – Robertem Cichym i Kubą Galińskim, a w ostatnim czasie dała się poznać publiczności oficjalnym singlem „Karmelove” – piosenkę zaśpiewała z Piotrem Roguckim z COMY. Nam opowiedziała o kulisach powstawania najnowszego albumu – „Gonić burzę”.

 

W grudniowym numerze TopGuitar znajdziecie m.in. kolejny odcinek warsztatów ukulele, poradnik dotyczący sprzętu basowego oraz ciekawe pomysły na muzyczne prezenty pod choinkę!

 

Zapraszam do lektury

Dariusz Domański