Czasopisma muzyczne

Prenumerata i numery archiwalne czasopism muzycznych:
dla gitarzystów - TopGuitar
dla perkusistów - TopDrummer

 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Następna »
 • TopDrummer - luty/marzec 2008

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  Jedenasty numer magazynu TopDrummer poświęcony został Thomasowi Langowi, który w listopadzie ubiegłego roku gościł z perkusyjną kliniką w warszawskim Hard Rock Cafe. Nasi czytelnicy mogą wziąć udział w konkursie związanym z postacią Thomasa Langa oraz wygrać unikalny komplet profesjonalnych talerzy Meinl z własnoręcznym podpisem bohatera z okładki. W numerze publikujemy także warsztaty przygotowane przez Thomasa Langa. W departamencie metalowym polecamy wywiad z Darkiem „Daray`em” Brzozowskim – perkusistą grupy VADER, który opowiada o różnych okolicznościach swojej globalnej przygody z zespołem.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - grudzień 2007/styczeń 2008

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  W grudniowo/styczniowym numerze magazynu TopDrummer prezentujemy jak zwykle szereg interesujących artykułów o tematyce perkusyjnej. Bohaterem okładki jest niezwykły perkusista Virgil Donati, który wraz ze wspólpracującymi z nim muzykami – Billy’m Sheehanem i Tony’m MacAlpine z tria DEVIL’S SLINGSHOT, gościł w krakowskim klubie Studio. Koncertowi patronował TopDrummer – relację z imprezy znajdziecie w bieżącym numerze magazynu. Głównym tematem grudniowo-styczniowego numeru TopDrummera są warsztaty oraz porady dla muzyków-perkusistów. Jak zawsze zapraszamy także do lektury testów perkusyjnych stanowiących rzetelne źródło wiedzy o sprzęcie, jego możliwościach oraz walorach współpracy z muzykami.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - październik/listopad 2007

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  Głównym bohaterem najnowszego numeru magazynu TopDrummer jest reprezentant muzyki basenu Morza Karaibskiego – Kubańczyk Horacio „El Negro” Hernandez – fenomenalny perkusista i obieżyświat w jednej osobie. Specjalnie dla naszych czytelników wywiadu udzielil także Cezary Konrad. Aby przekonać się, jak wartościowa była to rozmowa, warto zajrzeć do październikowo/listopadowego numeru TD. W kolejnym Perkusyjnym Konsylium (PK) prezentujemy przegląd spostrzeżeń, metod i zabezpieczeń przeciwko rozjeżdżającym się na estradzie bębnom i statywom. Natomiast Skip Hadden w kolejnej odsłonie „Sylwetek” przedstawia mistrza unikalnego brzmienia, wirtuoza bębnów, niestrudzonego propagatora oryginalności i solistę – Joey’a Barona. Wsród workshopów polecamy także nowy cykl krakowskiego perkusisty – Grzegorza Krawczyka, który w swoim warsztacie dzieli się szczegółami perkusyjnej wiedzy uzyskanej bezpośrednio od naszego wielkiego przyjaciela Doma Famularo na temat kłopotów z kondycją, pewnym trzymaniem pałek w rękach, wytrzymałością.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - sierpień/wrzesień 2007

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  W sierpniowo-wrześniowym numerze magazynu TopDrummer kolejna porcja perkusyjnych informacji z kraju i świata. Gwiazdą numeru jest Mike Portnoy, lider Dream Theater. Jego fanów zapraszamy do wspólnej zabawy w postaci konkursu, którego zwycięzca wylosuje 3-płytowy album DVD „Mike Portnoy – In Constant Motion” podpisany własnoręcznie przez Portonya. Miłośnikom ogromnej perkusyjnej wszechstronności stylistycznej gorąco polecamy wywiad z Peterem Erskinem – doświadczonym sidemanem, leaderem, kompozytorem i obieżyświatem w jednej osobie. W bieżącym numerze kolejny raz zebraliśmy specjalne perkusyjne konsylium – tym razem poświęcone eksploatacji talerzy. Kilkadziesiąt porad zawodowców zapewne wielu z Was pomoże uniknąć kosztownych problemów i znaleźć swoje optymalne brzmienie. Natomiast do departamentu warsztatów dołącza z wielkim funkowo-latynosko-rockowym BUM nie kto inny, jak wieloletni perkusista legendarnej grupy Tower Of Power – John David Garibaldi.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - czerwiec/lipiec 2007

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  Wraz z czerwcowo/lipcowym numerem TopDrummera rozpoczynamy nowy cykl warsztatowy autorstwa Skipa Haddena z Bostonu. Poświęcony on będzie perkusistom zagranicznym – jako pierwszego prezentujemy Briana Blade’a. Jesteśmy przekonani, że cykl ten będzie źródłem cennych informacji i zachęci naszych perkusistów do zajęcia się tym, co blisko i pod ręką. Szczególnie polecamy także lekturę wywiadu z Dennisem Chambersem, który prosto z frankfurckiego show trafił przebojem na naszą okładkę. Mamy dla Was firmowy talerz własnoręcznie podpisany przez Dennisa – do wygrania w naszym konkursie (szczegóły w numerze). Kolejnym wywiadem na styku biznesu i perkusji jest rozmowa z właścicielem firmy Remo – panem Remo D. Belli, od ponad 50 lat jazzowym perkusistą. Nasze firmowe relacje obejmują targi we Frankfurcie oraz V Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny w Krakowie. Na obu tych imprezach swoją obecność zaznaczył 5-letni Top Drummer z Polski – Igor Falecki. Jak zwykle polecamy rubryki stałe: Top News, Hi-Hat Bar i krzyżówkę.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - kwiecień/maj 2007

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  W kwietniowo-majowym numerze TopDrummera jak zawsze mnóstwo ciekawych artykułów, m.in. wywiady z ikonami perkusyjnymi XX i XXI wieku – Fredem Gretschem i Bobem Zildjianem oraz relacja z otwarcia nowej okazałej siedziby Drum Center. Bohaterem okładki tej edycji TopDrummera stał się brytyjski perkusista, leader, kompozytor i dżentelmen – Bill Bruford. Jego artystyczna metamorfoza oscylująca między rockiem a jazzem jest z całą pewnością fascynująca, co znajduje potwierdzenie w światowej karierze jego formacji Earthworks oraz fakcie niedawnego zamknięcia całorocznych obchodów 20-lecia istnienia jego zespołu. Wszystkim perkusistom borykającym się z odwiecznym problemem strojenia bębnów proponujemy wyjątkowy rodzaj międzynarodowego „konsylium” profesjonalnych perkusistów, które udało się nam zwołać na tę okoliczność. Jak zwykle w numerze czekają na Was aktualności działu Top News, wywiady z muzykami (rewelacyjny Joey Baron!), testy instrumentów z coraz wyższych półek oraz kolejna krzyżówka. W bieżącym numerze oferujemy Wam również możliwość wygrania zestawu bębnów firmy Gretsch Catalina Maple – szczegóły w magazynie.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - luty/marzec 2007

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  W lutowo/marcowym numerze magazynu TopDrummer tematami specjalnymi są dwie perkusyjne fotorelacje: reportaż z wizyty w niemieckiej fabryce talerzy perkusyjnych oraz prezentację kalifornijskich targów muzycznych – NAMM Show 2007. Przedstawiamy Wam w niej najnowszą wiedzę o perkusyjnym rynku, technologiach wytwarzania instrumentów perkusyjnych, a także sylwetki odwiedzających NAMM artystów. Przybliżamy także inne ciekawostki muzyczne zasłyszane podczas ameryskańskich targów. W Cover Story prezentujemy wywiad z niekwestionowanym tytanem studyjnej pracy Steve Gaddem, który z pewnością zmobilizuje do pracy wszystkich „zainfekowanych” dobrą energią perkusistów. W nowym numerze magazynu TopDrummer znajdziecie także wiele newsów ze świata perkusji, ciekawe wywiady, test bębnów Mapex Orion Series, warsztaty oraz kolejną krzyżówkę… W numerze lutowo/marcowym prezentujemy także wyniki pierwszej ankiety Czytelników Top Drummera na Najlepszych Muzyków Perkusyjnych ubiegłego roku – a także listę czytelników, którzy zdobyli nagrody – zestaw talerzy Sabian HH (nagroda główna) oraz nagrody dodatkowe.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - grudzień 2006/styczeń 2007

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny, jaki odbył się w Opolu w październiku, zdominował w ostatnich miesiącach polską scenę perkusyjną. Stąd też w grudniowo-styczniowym wydaniu TopDrummera obszerne relacje i wywiady poświęcone temu wydarzeniu. Magazyn ten ma także charakter specjalny, jako że występują w nim dwie przedstawicielki płci pięknej, zajmujące się zawodowo graniem na bębnach i perkusjonaliach – Evelyn Glennie oraz Cindy Blackman, goszcząca na Festiwalu w Opolu. Oczywiście gorąco rekomendujemy wywiady z plejadą artystów polskich i zagranicznych. Dla miłośników tradycji i historii przygotowaliśmy rozmowę z legendą jazzowej perkusji – Louisem Hayesem, który został udostępniony TD dzięki uprzejmości nowojorskiej gazety All About Jazz. Natomiast perkusistom oddanym elektronicznemu instrumentarium prezentujemy prawdziwą gratkę – wywiad z Omarem Hakimem. Jak zwykle chcemy też zainteresować was krótkimi, ale jakże rozmaiconymi nowościami z działu Hi Hat Bar. Nasze testy, warsztaty i krzyżówka będą, jak sądzę, miłym uzupełnieniem treści Magazynu. Zapraszamy też do udziału w plebiscycie na najlepszych perkusistów roku 2006 – wybierajcie swoich ulubieńców, biorąc przy okoazji udział w losowaniu kompletu talerzy Sabian – tym razem z najwyższej, profesjonalnej półki. Ostatnia w tym roku edycja jest też dobrą okazją, by życzyć wszystkim naszym czytelnikom wesołych świąt Bożego Narodzenia, szampańskiej zabawy w Sylwestra i wielkiego BUM w nowym, 2007 Roku.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - październik/listopad 2006

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  Tegoroczne lato, nie dość że gorące, okazało się wyjątkowo bogate w wydarzenia warte opisania na łamach Top Drummer. W Wasze ręce oddajemy magazyn przepełniony zarówno ciepłymi jeszcze nowościami, jak i ważnymi informacjami, o wydarzeniach z ostatnich dwóch miesięcy. Polecamy nasz Raport Specjalny z zakończonych zaledwie kilkanaście dni temu krakowskich targów Music Media. Ponadto w numerze seria interesujących aktualności o znanych bębniarzach, wypowiedzi perkusistów, którzy wzięli udział w festiwalu Union of Rock `2006 w Węgorzewie, ajk i inne wywiady – krajowe i zagraniczne, o proweniencji metalowej, jazzowej, jak i z uwzględnieniem rockowego „środka”. Osobom zainteresowanym historią polecamy artykuł zatytułowany „Timpani – Wibrujące Membrany” autorstwa naszego nieocenionego współpracownika – kotlisty Filharmonii Narodowej – Piotra Domańskiego. Wszystkie te atrakcje uzupełniają, jak zwykle, nasze testy, a dla sporej gromady cierpliwych przygotowaliśmy całkiem dużą krzyżówkę.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - sierpień/wrzesień 2006

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  W sierpniowo-wrześniowym numerze magazynu TopDrummer przybliżamy Wam sylwetki Rene Cremersa i Wima de Wriesa tworzących atomowy holenderski duet DRUMBASSADORS. Ci dwaj interesujący muzycy zawitali do Polski z okazji Krakowskiego Festiwalu Perkusyjnego – w numerze także pierwsza część obszernej relacji z tej imprezy o międzykontynentalnej obsadzie muzycznej. Fanom perkusyjnego grania polecamy wywiady z bębniącymi muzykami: Paulem Wertico, Janem Plutą z KOMBII, Inferno z BEHEMOTH, a także Jackiem Kochanem, Rafałem Gorzyckim i Robertem Lutym. W magazynie także kolejna „Kartka z podróży” – tym razem będzie to relacja Piotra Domańskiego (Filharmonia Narodowa) z Caracas w Wenezueli, połączona z prezentacją unikalnego instrumentu – tubafonu. W numerze znajdziecie również drugą część materiału z Frankfurter Musikmesse, nowości, testy, warsztaty, recenzje… a także świetny humor, ankietę z nagrodami i kolejną krzyżówkę!

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - czerwiec/lipiec 2006

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  Top Drummer właśnie wystartował. Potężnym motorem całego przedsięwzięcia jest Wydawnictwo International Music Press pod wodzą pana Dariusza Domańskiego. Dzięki licznym zachętom, moralnemu wsparciu i merytorycznej, czyli bezcennej dla nas pomocy oraz własnej wytężonej pracy, weszliśmy w posiadanie pokaźnego zasobu aktualnych informacji o tym co się na bieżąco dzieje w środowisku perkusyjnym.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopGuitar - Grudzień 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » Numer bieżący|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Miesiąc temu świętowaliśmy z wami dziesięć lat TopGuitar – swój jubileusz obchodzi także wyjątkowy zespół, jaki tworzy braterski skład Pectusa. Panowie postanowił uczcić swoje urodziny w jeden z najprzyjemniejszych sposobów i zaprosili do nagrania jubileuszowego albumu grono utalentowanych kobiet. Dziesięć lat – dziesięć piosenek – dziesięć duetów. Jak do tego doszło? O tym Maćkowi Wardzie opowiadał Maciej Szczepanik.

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Listopad 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  To już dziesięć lat naszej wspólnej gitarowej przygody. Pierwszy numer TopGuitar ukazał się w listopadzie 2005 roku. Z okazji dziesięciolecia naszego magazynu postanowiliśmy sprawić Wam niespodziankę i opracować zupełnie nowy wygląd magazynu! Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i uprzyjemni lekturę. A o czym będziecie mogli przeczytać w listopadowym wydaniu TopGuitar?

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Październik 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  W październikowym TopGuitar polecamy waszej uwadze rozmowę z Alem Di Meolą – ojcem wszystkich dzisiejszych shreederów gitary elektrycznej. To, co robił jako dziewiętnastolatek w zespole Chicka Corei czy później na solowych albumach, jest dziś niedoścignionym wzorcem nie tylko melodycznym, ale również technicznym. Wywiad z nim przeprowadził Adam Palma, znany dobrze czytelnikom TopGuitar polski gitarzysta fingerstyle’owy. Spotkanie tych dwóch muzyków – pierwotnie pomyślane jako prywatna rozmowa – przerod TopGuitar polecamy waszej uwadze rozmowę z Alem Di Meolą – ojcem wszystkich dzisiejszych shreederów gitary elektrycznej. To, co robił jako dziewiętnastolatek w zespole Chicka Corei czy później na sziło się w fantastyczną pogawędkę o muzyce i dorobku artystycznym Ala Di Meoli. Polecam je waszej uwadze!

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Wrzesień 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Kiedy kilka lat temu po raz pierwszy zobaczyłem jeden z instrumentów wykonanych przez polskiego lutnika Rafała Turkowiaka, od razu zwróciłem uwagę na niespotykaną konstrukcję oraz wyjątkową dbałość o wizualne szczegóły. Jego sztandarowe innowacje, tuby akustyczne, rezonator wave i mostek przelotowy to opatentowane rozwiązania, które zastosował jako pierwszy na świecie. I trzeba przyznać, że lutnik ten nie osiada na laurach, ale ciągle wprowadza kolejne wersje ulepszeń, nowe rozwiązania techniczne i wizualne. W rozmowie z nim wyczuwalna jest bezgraniczna pasja i zaangażowanie w każdy z etapów wytwarzania tych innowacyjnych instrumentów. Zapraszam do poznania historii Rafała Turkowiaka i jego niespotykanych gitar.

  Cena:14.70
 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Następna »