Czasopisma muzyczne

Prenumerata i numery archiwalne czasopism muzycznych:
dla gitarzystów - TopGuitar
dla perkusistów - TopDrummer

 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Następna »
 • TopGuitar - Luty 2013

  International Music Press|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  W lutowym numerze TopGuitar jako główny temat prezentujemy wywiad z Paulem Gilbertem. Choć muzyk regularnie wydaje płyty, koncertuje i uczy młodzież grać na gitarze, to w ostatnim czasie w jego muzyce nastąpił zdecydowany przełom – jest coraz dojrzalsza, co wyraźnie słychać na najnowszym albumie pt. „Vibrato”. W rozmowie z Piotrem Nowickim odkrywa, skąd czerpie pomysły na zróżnicowane kompozycje, jakie usłyszeć można na „Vibrato”, oraz jak radzi sobie z przypadłością wielu profesjonalnych muzyków – postępującą utratą słuchu, wynikającą z głośnego słuchania muzyki.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Styczeń 2013

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

   

  Pierwszy w 2013 roku numer TopGuitar poświęcony jest w dużej mierze legendzie muzyki rockowej,Jimmiemu Page'owi. Okazje ku temu są przynajmniej dwie: wydanie książki Brada Tolinskiego „Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach” oraz płyty Led Zeppelin „Celebration Day”.

   

  Książka Tolinskiego, byłego redaktora naczelnego czołowego gitarowego magazynu na świecie, „Guitar World”, to ciekawy zbiór wywiadów z Jimmim Page'em i innymi mistrzami gitary, w tym Jeffem Beckiemoraz Jackiem White'em. Książka interesująca, która opowiada o karierze Page'a, kulisach powstawania płyt i utworów. W TopGuitar zamieszczamy fragment tej publikacji, który z pewnością zachęci was do sięgnięcia po całą książkę. Obowiązkowa pozycja w bibliotece fanów rocka!

   

  Z kolei płyta „Celebration Day” jest zapisem niezapomnianego występu Led Zeppelin w londyńskiej O2 Arena, który miał miejsce ponad pięć lat temu, 10 grudnia 2007 roku. Występ ten na żywo chciało podziwiać przeszło dwadzieścia milionów fanów Led Zeppelin! Niestety, było to fizycznie niemożliwe – na koncercie było jedynie (!) osiemnaście tysięcy widzów. Na szczęście ten dwugodzinny koncert został zarejestrowany i teraz wszyscy, którzy nie mieli możliwości przeżywania koncertu w O2 Arena, mogą urządzić sobie własny „Celebration Day” w swoim domu.

   

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Grudzień 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

   

  Krzysztof „Dżawor” Jaworski to artysta wszechstronny. To nie tylko gitarzysta, ale również autor tekstów, kompozytor i producent muzyczny. Jest autorem muzyki do filmów i seriali telewizyjnych. W 2011 roku na rzecz akcji „Mazury Cud Natury” skomponował utwór pt. „Mazurski cud” promujący region Mazur. W projekcie – oprócz członków zespołuHarlem – wzięli także udział m.in.: Ryszard Rynkowski, Janusz Panasewicz, Krzysztof Daukszewicz, Norbert „Norbi” Dudziuk, Wojtek „Łozo” Łozowski, ,Piotr „Peter” Wiwczarek, Paweł „Drak” Grzegorczyk. Ten przykład pokazuje, że dobra promocja nie może odbyć się bez dobrej muzyki, wykonywanej przez znanych artystów. Wiedzą o tym choćby hollywoodzcy producenci filmów, którzy angażują niejednokrotnie wybitnych muzyków i tworzą olbrzymie projekty muzyczne.

   

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Listopad 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Najnowsza „inwazja” Steve’a Vaia nie mogła przejść niezauważona przez Redakcję TopGuitar z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze: „The Story of Light” to pierwsza studyjna płyta Steve’a Vaia od 2005 roku; po drugie, z uwagi na megatrasę koncertową, podczas której – wraz ze swoim kwartetem – muzyk przedstawia ponaddwugodzinny program. Show jest niesamowite – byliśmy jego świadkami w warszawskim klubie Stodoła. W obszernym wywiadzie z Piotrem Nowickim artysta odkrywa tajniki powstania płyty „The Story of Light” – zarówno muzyczne, jak i mentalne oraz sprzętowe. Czy was zaskoczy? Sprawdźcie sami!

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Październik 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Czy gra Ubisoft Rocksmith, jaką przedstawiamy wam w październikowym numerze TopGuitar, ma szansę stać się przełomowym produktem na gitarowym rynku? Jej założenia – zgoła inne niż np. Guitar Hero – stanowią podstawę do tego, by wróżyć jej duży sukces. Gra ta nie jest kolejną zręcznościówką, jest raczej profesjonalnym programem treningowym podanym w – jakże ważnej w obecnych czasach – interesującej dla odbiorcy formie. Gitarzyści czekali na takie rozwiązanie od lat, gdyż sprawnościowe wymiatanie (mocno odbiegające od muzycznej rzeczywistości) nie było w stanie zadowolić ich w pełni. Przede wszystkim korzysta się tu nie z dostarczonego, sztucznego kontrolera – tu kontrolerem jest prawdziwa, rzeczywista gitara!

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Wrzesień 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Pół wieku temu urodził się jeden z dwóch gitarowych filarów zespołu Metallica – Kirk Hammett. Z tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się sylwetce tego jednego z najbardziej poważanych muzyków światowej sceny rockowo-metalowej, który od lat niezmiennie inspiruje kolejne pokolenia gitarzystów.

  Jak zaczynał? Jakie były jego początki w Metallice? Mustaine zarzucał mu, że wywindował się na szczyt na jego materiale, ale biorąc pod uwagę umiejętności i kreatywność Kirka, nie bardzo można w to uwierzyć. Pozwólmy tym wielkim muzykom rozgrywać swoje gry we własnym gronie.

  Świat polskich basistów z pewnością z przyjemnością przeczyta o szwedzkim gitarzyście basowym Jonasie Hellborgu – muzyku, który w ostatnim czasie stał się jednym z filarów zespołu projektantów firmy Warwick. W TopBassie prezentujemy historię jego życia i kariery – zapraszam do jej przeczytania, tym bardziej że wrzesień tego roku to czas obchodów trzydziestej rocznicy firmy Warwick.

  W numerze także konkursy – kolejne dwadzieścia premierowych płyt Warner Music Polska oraz osiem muzycznych biografii ufundowanych przez Wydawnictwo Dolnośląskie.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Sierpień 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Na okładce sierpniowego TopGuitar muzyk, którego polscy fani kochają bardziej niż Guns N’Roses Axla Rose’a! Slash, bo o nim oczywiście mowa, jest od lat waszym nieodmiennym gitarowym idolem, dlatego też prezentujemy wam rozmowę, jaką udostępnił nam wydawca płyt Slasha, Warner Music. Slash opowiada w niej o nagrywaniu płyty „Apocaliptic Love” oraz swoich najbliższych planach koncertowych, w tym m.in. o występie na Download Festival w Anglii, gdzie po raz pierwszy będzie headlinerem.

  W numerze także wywiad z guru wszystkich basistów uczących się gry na basie przez Internet: Thomasem Risellem aka MarloweDK, bo pod tym pseudonimem publikuje w sieci bardzo profesjonalne filmiki, z których wy możecie uczyć się tajników gry na basie. MarloweDK ma solidne podstawy, by nauczać młodych (i nie tylko) muzyków, dyplomy nauczyciela muzyki, wieloletnie studia i oczywiście duże doświadczenie muzyczne. Jeśli jeszcze go nie poznaliście, to koniecznie nadróbcie zaległości!

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Lipiec 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  John Mayer – gitarzysta namaszczony przez samego Erica Claptona na swojego następcę – miał znaleźć się na okładce TopGuitar w maju. Okazja była znakomita: Mayer, najważniejszy amerykański wokalista i gitarzysta młodego pokolenia (ponad 17 mln sprzedanych płyt!), nagrał nową płytę studyjną, która ukazała się 22 maja. Jednakże śmierć Jima Marshalla pokrzyżowała te plany i spowodowała, że Mayer został bohaterem dopiero lipcowego numeru.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - czerwiec 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  W ciągu trzech ostatnich miesięcy na łamach TopGuitar mieliście okazję poznać bliżej Grzegorza Skawińskiego i jego najnowszą gitarową płytę. Jak zapowiadaliśmy, publikujemy pozostałą część rozmowy naszych redaktorów, Grzegorza Ufnala i Maćka Wardy, z jednym z najbardziej znanych gitarzystów polskiej sceny muzycznej jeszcze sprzed oficjalnego ukazania się albumu "Me and My Guitar".

  W numerze także rozmowa z wyjątkowym basistą: Victorem Wootenem, absolutnym basowym wirtuozem, a także mnóstwo testów, nowy odcinek porad Doktora G i kolejny odcinek cyklu "Zabrzmij jak" – tym razem głównym bohaterem jest Eric Clapton!

  Cena:13.70
 • TopGuitar - maj 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Majowy numer TopGuitar planowaliśmy poświęcić Johnowi Mayerowi i jego nowej płycie, nad którą TopGuitar objął patronat medialny. Jednak podczas pracy na tym numerem dotarła do nas informacja: Jim Marshall nie żyje… Postawiliśmy zmienić temat główny majowego numeru i uhonorować w nim pomysłodawcę i założyciela Marshall Amps, wielką ikonę rockowego świata.

  W numerze znajdziecie także historię innej szacownej firmy – Höfnera, który obchodzi w tym roku 125. rocznicę powstania. Mateusz Stelmasiak poświęcił mu interesujący rocznicowy artykuł. W dziale testów porcja interesującego sprzętu – w tym trzy wyróżnione jako „Sprzęty na Topie”. Zapraszamy do lektury!

  Cena:13.70
 • TopGuitar - kwiecień 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Kolejne targi branży muzycznej MusikMesse we Frankfurcie już za nami. Jak co roku spotykaliśmy się tam z przedstawicielami branży muzycznej i – jak co roku – jesteśmy pełni podziwu dla niewyczerpanych chyba pokładów ludzkiej kreatywności i pomysłowości. Jako przykład posłużyć może choćby sprawa modelingu cyfrowego. Kiedy wydawało się, że wszystkie kanony zostały już ustalone, a cała gra toczy się o to, która firma dostarczy algorytmy najwierniej oddające oryginalne brzmienie, zjawia się na rynku gitarowym Christoph Kemper, twórca kultowych syntezatorów Virus, i wywraca całą filozofię modelingu do góry nogami. A redakcje najważniejszych czasopism muzycznych świata (wśród nich TopGuitar) przyznają urządzeniu Kemper Profiling Amplifier nagrodę dla „Najbardziej innowacyjnego produktu”. Test tego urządzenia znajdziecie w bieżącym numerze TopGuitar – oceńcie, czy nagrodę tę przyznaliśmy zasłużenie.

  A od strony artystycznej, w kwietniowym numerze prezentujemy dwóch członków grupy Tribal Tech: gitarzystę Scotta Hendersona i basistę Gary’ego Willisa. Muzycy są w Polsce dość mało znani, ale warto ich bliżej poznać.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - marzec 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Dzień Kobiet to nie PRL-owski wynalazek – w Stanach Zjednoczonych Dzień Kobiet po raz pierwszy obchodzony był 20 lutego 1908 r., kiedy to miały miejsce wielkie demonstracje na rzecz politycznych i ekonomicznych praw kobiet, a przede wszystkim na rzecz przyznania kobietom prawa do udziału w wyborach. A więc Stany to miejsce ekonomicznej i społecznej emancypacji kobiet, a co za tym idzie – również emancypacji muzycznej. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam kobiety odnoszą największe sukcesy w muzyce. Wystarczy wspomnieć niedawno zmarłą Whitney Houston, czy żyjącą i mającą się całkiem dobrze Madonnę. Tradycyjnie w marcu na bohaterkę basowego cover story wybraliśmy kobietę. Esperanza Spalding to postać nietuzinkowa – zdobywczyni nagrody Grammy, która konsekwentnie podąża własną drogą i już w tak młodym wieku (28 lat) dokonała rzeczy wielkiej – wytyczyła nowy szlak rozwoju kontrabasu jako instrumentu wiodącego. Warto zainteresować się jej historią – to ewidentny diament, który na naszych oczach zmienia się w brylant.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Luty 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Prywatne życie gwiazd często nie nadaje się na pierwsze strony gazet – nałogi ukrywane przez managerów i problemy skrzętnie skrywane przez specjalistów od PR-u nie są historiami, jakimi warto się chwalić. A przecież w dużej mierze wpływają one na muzyków i ich twórczość. Alkohol, narkotyki – jaka bez nich byłaby muzyka Claptona czy Hendriksa? Lepsza czy gorsza? Ta sprawa zostanie nierozstrzygnięta. W lutowym numerze TopGuitar znajdziecie historię kolejnego muzyka, na którego karierę w dużym stopniu wpłynęły problemy osobiste. Eddie Van Halen – muzyk, który stanął na krawędzi. Zobaczymy, czy udało mu się znad niej zawrócić.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Styczeń 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

   

  Jak ten czas leci! Uwierzycie, że to już 50. numer TopGuitar? Dla miesięcznika to wiek dojrzały. Choroby wieku dziecięcego ma już za sobą, dorobiło się wiernego grona czytelników, stałego zespołu sprawdzonych autorów, szacunku wśród artystów i środowiska.

   

  Dla Redakcji jest to też moment na podsumowanie dotychczasowej działalności i przygotowywanie planów na przyszłość. A dla Czytelników, czyli dla WAS? Dla Was z okazji jubileuszu przygotowaliśmy – wspólnie ze sponsorami – całą górę prezentów do wygrania. Możecie wygrać ponad 180 nagród, zarówno tych małych, jak np. koszulki czy kubki, jak i tych najcenniejszych, jak np. wzmacniacz  DV Mark Galileo 15eu o wartości 2460 zł, gitara basowa Fleabass o wartości 1300 zł, gitara akustyczna Yamahy o wartości 1450 zł oraz efekt Blackstar Distortion X o wartości 792 zł! Polecamy szczególnie konkursy związane z magazynem TopGuitar oraz quizy poświęcone gitarowym ciekawostkom – sprawdźcie swoją wiedzę!

   

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Grudzień 2011

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

   

  Czy jest w Polsce jakiś gitarzysta, który nie zna Marka RadulegoWojtka Pilichowskiego?

   

  To nie tylko aktywni muzycy i kompozytorzy, ale także pedagodzy, spod których skrzydeł wyszło wielu utalentowanych gitarzystów i basistów. Muzyczna Owczarnia, gdzie regularnie prowadzą warsztaty i organizują koncerty dla swoich podopiecznych, obrosła już legendarną sławą. Ich zaangażowanie i pasja, z jaką oddają się działalności edukacyjnej, może się równać tylko z jednym – miłością do tworzenia i propagowania muzyki. I właśnie jej poświęcili swoje życie. Goszcząc ich na łamach TopGuitar, nie tylko czynimy zadość oczekiwaniom ich fanów, ale przede wszystkim składamy głęboki ukłon polskiej muzyce gitarowej. Nieczęsto zdarza się nam gościć polskich muzyków na okładkach TopGuitar i TopBassu – Marku, Wojtku – jest nam niezmiernie miło, że to właśnie Wy jesteście gośćmi grudniowego numeru naszego magazynu.

   

  Cena:13.70
 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Następna »