International Music Press

International MUSIC Press to wydawnictwo publikujące magazyny drukowane, witryny internetowe, książki i płyty CD i DVD, specjalizujące się w tematyce muzycznej.

 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna »
 • TopDrummer - sierpień/wrzesień 2007

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  W sierpniowo-wrześniowym numerze magazynu TopDrummer kolejna porcja perkusyjnych informacji z kraju i świata. Gwiazdą numeru jest Mike Portnoy, lider Dream Theater. Jego fanów zapraszamy do wspólnej zabawy w postaci konkursu, którego zwycięzca wylosuje 3-płytowy album DVD „Mike Portnoy – In Constant Motion” podpisany własnoręcznie przez Portonya. Miłośnikom ogromnej perkusyjnej wszechstronności stylistycznej gorąco polecamy wywiad z Peterem Erskinem – doświadczonym sidemanem, leaderem, kompozytorem i obieżyświatem w jednej osobie. W bieżącym numerze kolejny raz zebraliśmy specjalne perkusyjne konsylium – tym razem poświęcone eksploatacji talerzy. Kilkadziesiąt porad zawodowców zapewne wielu z Was pomoże uniknąć kosztownych problemów i znaleźć swoje optymalne brzmienie. Natomiast do departamentu warsztatów dołącza z wielkim funkowo-latynosko-rockowym BUM nie kto inny, jak wieloletni perkusista legendarnej grupy Tower Of Power – John David Garibaldi.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - czerwiec/lipiec 2007

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  Wraz z czerwcowo/lipcowym numerem TopDrummera rozpoczynamy nowy cykl warsztatowy autorstwa Skipa Haddena z Bostonu. Poświęcony on będzie perkusistom zagranicznym – jako pierwszego prezentujemy Briana Blade’a. Jesteśmy przekonani, że cykl ten będzie źródłem cennych informacji i zachęci naszych perkusistów do zajęcia się tym, co blisko i pod ręką. Szczególnie polecamy także lekturę wywiadu z Dennisem Chambersem, który prosto z frankfurckiego show trafił przebojem na naszą okładkę. Mamy dla Was firmowy talerz własnoręcznie podpisany przez Dennisa – do wygrania w naszym konkursie (szczegóły w numerze). Kolejnym wywiadem na styku biznesu i perkusji jest rozmowa z właścicielem firmy Remo – panem Remo D. Belli, od ponad 50 lat jazzowym perkusistą. Nasze firmowe relacje obejmują targi we Frankfurcie oraz V Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny w Krakowie. Na obu tych imprezach swoją obecność zaznaczył 5-letni Top Drummer z Polski – Igor Falecki. Jak zwykle polecamy rubryki stałe: Top News, Hi-Hat Bar i krzyżówkę.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - kwiecień/maj 2007

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  W kwietniowo-majowym numerze TopDrummera jak zawsze mnóstwo ciekawych artykułów, m.in. wywiady z ikonami perkusyjnymi XX i XXI wieku – Fredem Gretschem i Bobem Zildjianem oraz relacja z otwarcia nowej okazałej siedziby Drum Center. Bohaterem okładki tej edycji TopDrummera stał się brytyjski perkusista, leader, kompozytor i dżentelmen – Bill Bruford. Jego artystyczna metamorfoza oscylująca między rockiem a jazzem jest z całą pewnością fascynująca, co znajduje potwierdzenie w światowej karierze jego formacji Earthworks oraz fakcie niedawnego zamknięcia całorocznych obchodów 20-lecia istnienia jego zespołu. Wszystkim perkusistom borykającym się z odwiecznym problemem strojenia bębnów proponujemy wyjątkowy rodzaj międzynarodowego „konsylium” profesjonalnych perkusistów, które udało się nam zwołać na tę okoliczność. Jak zwykle w numerze czekają na Was aktualności działu Top News, wywiady z muzykami (rewelacyjny Joey Baron!), testy instrumentów z coraz wyższych półek oraz kolejna krzyżówka. W bieżącym numerze oferujemy Wam również możliwość wygrania zestawu bębnów firmy Gretsch Catalina Maple – szczegóły w magazynie.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - luty/marzec 2007

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  W lutowo/marcowym numerze magazynu TopDrummer tematami specjalnymi są dwie perkusyjne fotorelacje: reportaż z wizyty w niemieckiej fabryce talerzy perkusyjnych oraz prezentację kalifornijskich targów muzycznych – NAMM Show 2007. Przedstawiamy Wam w niej najnowszą wiedzę o perkusyjnym rynku, technologiach wytwarzania instrumentów perkusyjnych, a także sylwetki odwiedzających NAMM artystów. Przybliżamy także inne ciekawostki muzyczne zasłyszane podczas ameryskańskich targów. W Cover Story prezentujemy wywiad z niekwestionowanym tytanem studyjnej pracy Steve Gaddem, który z pewnością zmobilizuje do pracy wszystkich „zainfekowanych” dobrą energią perkusistów. W nowym numerze magazynu TopDrummer znajdziecie także wiele newsów ze świata perkusji, ciekawe wywiady, test bębnów Mapex Orion Series, warsztaty oraz kolejną krzyżówkę… W numerze lutowo/marcowym prezentujemy także wyniki pierwszej ankiety Czytelników Top Drummera na Najlepszych Muzyków Perkusyjnych ubiegłego roku – a także listę czytelników, którzy zdobyli nagrody – zestaw talerzy Sabian HH (nagroda główna) oraz nagrody dodatkowe.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - grudzień 2006/styczeń 2007

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny, jaki odbył się w Opolu w październiku, zdominował w ostatnich miesiącach polską scenę perkusyjną. Stąd też w grudniowo-styczniowym wydaniu TopDrummera obszerne relacje i wywiady poświęcone temu wydarzeniu. Magazyn ten ma także charakter specjalny, jako że występują w nim dwie przedstawicielki płci pięknej, zajmujące się zawodowo graniem na bębnach i perkusjonaliach – Evelyn Glennie oraz Cindy Blackman, goszcząca na Festiwalu w Opolu. Oczywiście gorąco rekomendujemy wywiady z plejadą artystów polskich i zagranicznych. Dla miłośników tradycji i historii przygotowaliśmy rozmowę z legendą jazzowej perkusji – Louisem Hayesem, który został udostępniony TD dzięki uprzejmości nowojorskiej gazety All About Jazz. Natomiast perkusistom oddanym elektronicznemu instrumentarium prezentujemy prawdziwą gratkę – wywiad z Omarem Hakimem. Jak zwykle chcemy też zainteresować was krótkimi, ale jakże rozmaiconymi nowościami z działu Hi Hat Bar. Nasze testy, warsztaty i krzyżówka będą, jak sądzę, miłym uzupełnieniem treści Magazynu. Zapraszamy też do udziału w plebiscycie na najlepszych perkusistów roku 2006 – wybierajcie swoich ulubieńców, biorąc przy okoazji udział w losowaniu kompletu talerzy Sabian – tym razem z najwyższej, profesjonalnej półki. Ostatnia w tym roku edycja jest też dobrą okazją, by życzyć wszystkim naszym czytelnikom wesołych świąt Bożego Narodzenia, szampańskiej zabawy w Sylwestra i wielkiego BUM w nowym, 2007 Roku.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - październik/listopad 2006

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  Tegoroczne lato, nie dość że gorące, okazało się wyjątkowo bogate w wydarzenia warte opisania na łamach Top Drummer. W Wasze ręce oddajemy magazyn przepełniony zarówno ciepłymi jeszcze nowościami, jak i ważnymi informacjami, o wydarzeniach z ostatnich dwóch miesięcy. Polecamy nasz Raport Specjalny z zakończonych zaledwie kilkanaście dni temu krakowskich targów Music Media. Ponadto w numerze seria interesujących aktualności o znanych bębniarzach, wypowiedzi perkusistów, którzy wzięli udział w festiwalu Union of Rock `2006 w Węgorzewie, ajk i inne wywiady – krajowe i zagraniczne, o proweniencji metalowej, jazzowej, jak i z uwzględnieniem rockowego „środka”. Osobom zainteresowanym historią polecamy artykuł zatytułowany „Timpani – Wibrujące Membrany” autorstwa naszego nieocenionego współpracownika – kotlisty Filharmonii Narodowej – Piotra Domańskiego. Wszystkie te atrakcje uzupełniają, jak zwykle, nasze testy, a dla sporej gromady cierpliwych przygotowaliśmy całkiem dużą krzyżówkę.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - sierpień/wrzesień 2006

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  W sierpniowo-wrześniowym numerze magazynu TopDrummer przybliżamy Wam sylwetki Rene Cremersa i Wima de Wriesa tworzących atomowy holenderski duet DRUMBASSADORS. Ci dwaj interesujący muzycy zawitali do Polski z okazji Krakowskiego Festiwalu Perkusyjnego – w numerze także pierwsza część obszernej relacji z tej imprezy o międzykontynentalnej obsadzie muzycznej. Fanom perkusyjnego grania polecamy wywiady z bębniącymi muzykami: Paulem Wertico, Janem Plutą z KOMBII, Inferno z BEHEMOTH, a także Jackiem Kochanem, Rafałem Gorzyckim i Robertem Lutym. W magazynie także kolejna „Kartka z podróży” – tym razem będzie to relacja Piotra Domańskiego (Filharmonia Narodowa) z Caracas w Wenezueli, połączona z prezentacją unikalnego instrumentu – tubafonu. W numerze znajdziecie również drugą część materiału z Frankfurter Musikmesse, nowości, testy, warsztaty, recenzje… a także świetny humor, ankietę z nagrodami i kolejną krzyżówkę!

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopDrummer - czerwiec/lipiec 2006

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopDrummer - numery archiwalne

  Top Drummer właśnie wystartował. Potężnym motorem całego przedsięwzięcia jest Wydawnictwo International Music Press pod wodzą pana Dariusza Domańskiego. Dzięki licznym zachętom, moralnemu wsparciu i merytorycznej, czyli bezcennej dla nas pomocy oraz własnej wytężonej pracy, weszliśmy w posiadanie pokaźnego zasobu aktualnych informacji o tym co się na bieżąco dzieje w środowisku perkusyjnym.

  Towar niedostępny
  Cena:9.70
 • TopGuitar - Grudzień 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » Numer bieżący|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Miesiąc temu świętowaliśmy z wami dziesięć lat TopGuitar – swój jubileusz obchodzi także wyjątkowy zespół, jaki tworzy braterski skład Pectusa. Panowie postanowił uczcić swoje urodziny w jeden z najprzyjemniejszych sposobów i zaprosili do nagrania jubileuszowego albumu grono utalentowanych kobiet. Dziesięć lat – dziesięć piosenek – dziesięć duetów. Jak do tego doszło? O tym Maćkowi Wardzie opowiadał Maciej Szczepanik.

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Listopad 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  To już dziesięć lat naszej wspólnej gitarowej przygody. Pierwszy numer TopGuitar ukazał się w listopadzie 2005 roku. Z okazji dziesięciolecia naszego magazynu postanowiliśmy sprawić Wam niespodziankę i opracować zupełnie nowy wygląd magazynu! Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i uprzyjemni lekturę. A o czym będziecie mogli przeczytać w listopadowym wydaniu TopGuitar?

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Październik 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  W październikowym TopGuitar polecamy waszej uwadze rozmowę z Alem Di Meolą – ojcem wszystkich dzisiejszych shreederów gitary elektrycznej. To, co robił jako dziewiętnastolatek w zespole Chicka Corei czy później na solowych albumach, jest dziś niedoścignionym wzorcem nie tylko melodycznym, ale również technicznym. Wywiad z nim przeprowadził Adam Palma, znany dobrze czytelnikom TopGuitar polski gitarzysta fingerstyle’owy. Spotkanie tych dwóch muzyków – pierwotnie pomyślane jako prywatna rozmowa – przerod TopGuitar polecamy waszej uwadze rozmowę z Alem Di Meolą – ojcem wszystkich dzisiejszych shreederów gitary elektrycznej. To, co robił jako dziewiętnastolatek w zespole Chicka Corei czy później na sziło się w fantastyczną pogawędkę o muzyce i dorobku artystycznym Ala Di Meoli. Polecam je waszej uwadze!

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Wrzesień 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Kiedy kilka lat temu po raz pierwszy zobaczyłem jeden z instrumentów wykonanych przez polskiego lutnika Rafała Turkowiaka, od razu zwróciłem uwagę na niespotykaną konstrukcję oraz wyjątkową dbałość o wizualne szczegóły. Jego sztandarowe innowacje, tuby akustyczne, rezonator wave i mostek przelotowy to opatentowane rozwiązania, które zastosował jako pierwszy na świecie. I trzeba przyznać, że lutnik ten nie osiada na laurach, ale ciągle wprowadza kolejne wersje ulepszeń, nowe rozwiązania techniczne i wizualne. W rozmowie z nim wyczuwalna jest bezgraniczna pasja i zaangażowanie w każdy z etapów wytwarzania tych innowacyjnych instrumentów. Zapraszam do poznania historii Rafała Turkowiaka i jego niespotykanych gitar.

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Sierpień 2015

  International Music Press|Nowości|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  A kto by się spodziewał, że ponad pół wieku po wielkim sukcesie „Satisfaction” Rolling Stonesi, a w szczególności Keith Richards, nadal okupować będą okładki muzycznych magazynów na całym świecie. Artykułów na temat bujnego życia Keitha jest bardzo dużo, dlatego bardzo się cieszymy, że możemy zaprezentować fragmenty z niesamowitej biografii Keitha Richardsa pióra Victora Bockrisa, wydanej przez nieocenione wydawnictwo InRock. Bardzo ładnie zbiegło się to również ze wznowieniami klasycznych płyt Stonesów, typu „Sticky Fingers”, których dokonała wytwórnia Universal. Aż trudno w to uwierzyć, ale Stonesi ruszyli niedawno ruszyli w trasę po Stanach Zjednoczonych – bez respiratorów, wózków inwalidzkich i balkoników. Żarty żartami, ale fenomen Keitha Richardsa jest bezsprzeczny i, jak sądzę, lekarze specjaliści rozkładają ręce, gdy chcą wytłumaczyć odporność jego organizmu na wszystkie substancje, jakimi przed pół wieku się raczył. Dzięki tej odporności do dzisiaj możemy słuchać jego riffów, które są jak najcenniejsze, ale w pełni sprawne muzealne eksponaty... To jest właśnie żyjąca ikona rock and rolla, która nigdy nie sprzeniewierzyła się gitarze i wartościom, które w muzyce są najważniejsze – szczerości, autentyczności, oddaniu i tradycji.

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Lipiec 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Do lipcowego wydania TopGuitar zaprosiliśmy Jana Borysewicza. Okazją do rozmowy była nowa płyta Lady Pank pt. „Akustycznie”. W wywiadzie, który przeprowadził dla was Bartosz Boruciak, gitarzysta opowiada, jak przebiegała praca nad albumem, mówi o współpracy przy projektach Borysewicz & Kukiz i Jan Bo oraz o tym, dlaczego nie przyjął oferty bycia członkiem Gangu Albanii. Z przyjemnością zapraszam do przeczytania dwóch rozmów z wyjątkowymi postaciami: Włodzimierzem Pawlikiem oraz Pawłem Pańtą – dwoma muzykami z trio, które w 2014 roku temu zdobyło prestiżową nagrodę Grammy za album „Night in Calisia”. Porozmawiamy o nowej płycie Włodka Pawlika pt. „America”, na której artysta przedstawia historie muzyczne opowiedziane przy pomocy fortepianu, w różnorodnych barwach, począwszy od jazzu, a skończywszy na punku. Pawła Pańtę przedstawi Maciej Warda. Paweł – wszechstronnie wykształcony muzycznie kontrabasista, basista, gitarzysta klasyczny i... akordeonista – wybrał bas i dzięki swojej technice tudzież świadomości muzycznej jest obecnie jednym z najciekawszych polskich basistów. Jako jedyny polski basista jest laureatem tej najważniejszej nagrody muzycznej, ale nadal pozostaje pełnym pokory i skromności artystą, który zrealizował swoje chłopięce marzenia. Jakie? Dowiecie się z rozmowy w TopBassie!

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Czerwiec 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Adam Malicki jest dziewiętnastolatkiem, który nagrał właśnie drugą płytę, na której gościnnie wystąpił... Paul Gilbert. To jednak nie przypadek – Adam gra na gitarze jak jego o wiele starsi i bardziej doświadczeni koledzy, a świadomość muzyczna pozwala na komponowanie i pisanie dojrzałych, świetnych kawałków. Koncertował w USA, gdzie grał m.in. u boku Grega Howe’a, a legendarny klub Whisky a Go Go otworzył dla zespołu ONE swoje podwoje. Warto poznać tego młodego artystę, a o polską gitarową przyszłość, jeśli jest ona w tak jasnych barwach, możemy być spokojni.

  Cena:14.70
 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna »