International Music Press

International MUSIC Press to wydawnictwo publikujące magazyny drukowane, witryny internetowe, książki i płyty CD i DVD, specjalizujące się w tematyce muzycznej.

 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna »
 • TopGuitar - Maj 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Czterdzieści siedem lat bez rozłamów, kłótni, nieustannego kończenia działalności zespołu i kolejnych reaktywacji. Czterdzieści siedem lat świetnej gitarowej muzyki, bez nieudanych skoków na kasę czy zamienienia scen całego świata na granie w reklamach. Czterdzieści siedem lat dobrego humoru, okazałych bród, wspaniałych gitar, pięknych samochodów i jeszcze piękniejszych kobiet. ZZ Top to absolutny fenomen – w lipcu usłyszymy ich w Dolinie Charlotty na Festiwalu Legend Rocka. Wszystkich, którzy chcą poznać bliżej ich historię, zapraszam do lektury artykułu Jakuba Miszewskiego.

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Kwiecień 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Pół wieku – właśnie tyle liczy sobie jeden z najbardziej znanych zespołów muzycznych świata. The Who – choć zawsze było o pół kroku za kolegami z The Rolling Stones czy The Beatles – już na samym początku mocno zaznaczyło swą obecność na gitarowej scenie. Powodem tego była postać nietuzinkowego gitarzysty. Pod koniec lat sześćdziesiątych dla całego gitarowego świata liczyli się tyko Hendrix, Clapton i Pete Townshend. W tym roku obchodzimy umowny jubileusz The Who i to wystarczający powód, by wielki, niepowtarzalny, fenomenalny Pete Townshend znalazł się na okładce TopGuitar. Opowieść o nim snuje dla was Maciej Warda.

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Marzec 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Pięćdziesiąt lat minęło, jak jeden dzień... Chciałoby się zaśpiewać na melodię „Czterdziestolatka” Hartleyowi Peaveyowi, twórcy firmy Peavey, znanej z imponującego dorobku jako producenta wszelkiej maści sprzętu muzycznego – od nagłośnienia po instrumenty, w tym znakomitych wzmacniaczy gitarowych oraz gitar elektrycznych i basowych. Podczas tegorocznej edycji targów NAMM Show w Anaheim w Kalifornii firma ta rozpoczęła oficjalne obchody pięćdziesięciolecia działalności, które trwać będą przez cały 2015 rok. Produkty tej firmy używają lub używali znani, światowej sławy muzycy: Eddie Van Halen, Joe Satriani, David Ellefson, Mille Petrozza, Jeff Loomis, Max Cavalera, Paul Gray, In Flames, Mike Kroeger, Jerry Cantrell i wielu innych.

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Luty 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Zakk Wylde po raz kolejny gości na okładce TopGuitar – już za miesiąc fani Black Label Society będą mogli usłyszeć zespół na żywo na gdańskim koncercie! Ostatni wywiad z nim, przeprowadzony przez Mikołaja Służewskiego, czytaliście niemal rok temu, tuż przed premierą „Catacombs of Black Vatican”.

   

  Przed końcem 2014 roku z Zakkiem miał przyjemność rozmawiać inny z naszych dziennikarzy, Kuba Milszewski. Rozmawiali o płycie, o jej odbiorze w środowisku, a także o najnowszym członku BLS. Sprawy dobrych układów w zespole są jednym z najważniejszych elementów dobrego brzmienia. Jak mówi Zakk – jeśli chcesz grać w Black Label Society, musisz umieć to robić, ale jednocześnie musisz być po prostu odpowiednim kolesiem. „Musisz być w porządku” – podkreśla Zakk Wylde. W wywiadzie nie zabraknie śmiechu, humorystycznych opowieści Zakka i zapowiedzi dobrej imprezy w gdańskim klubie B90! „Moc w polskich fanach Black Label Society jest silna” – śmieje się Zakk!

  Cena:14.70
 • TopGuitar- Styczeń 2015

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Bohater styczniowego numeru TopGuitar jest członkiem jednego z najciekawszych polskich zespołów z pogranicza hip-hopu, rocka i popu, ale Afromental znani są z łamania stereotypów i szufladkowanie ich nie ma większego sensu. Ich wolność artystyczna oraz ewoluowanie stylu powodują, że każda kolejna płyta jest zaskakująca, a gra nieprzewidywalna. Najnowszy krążek pt. „Mental House” jest tego doskonałym przykładem. Aleksander Milwiw-Baron pokazuje metalowe pazury, jego gra wyostrza ten album do granic, a jakość produkcji, w której współuczestniczył, stawia ją (jak zwykle) w szeregu najlepiej wyprodukowanych płyt 2014 roku. Czy to za sprawą gitar Schecter, nowej marki w jego arsenale? Nie wiadomo, natomiast pewne jest jedno – Baron dołączył właśnie do najważniejszych polskich gitarzystów, a magazyn TopGuitar odsłania dość dokładnie jego sylwetkę.

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Grudzień 2014

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  25 października br. podczas Międzynarodowych Targów Music Lab w Poznaniu odbył się finał konkursu Gitarowy Top 2014. Finaliści wybrani w głosowaniu redakcyjnego jury i internautów zawładnęli poznańską sceną i pokazali, że gitara w Polsce ma niezwykle silną pozycję. W bieżącym numerze TG znajdziecie obszerną relację z tego wydarzenia oraz wywiady z laureatami Gitarowego Topu. Duża liczba uczestników i ich zaangażowanie, wysoki poziom wykonań, dobra scena i olbrzymia liczba słuchaczy, a także wartościowe nagrody na finalistów motywują nas do rozpoczęcia przygotowań do kolejnej edycji.

   

  Przy tej okazji jeszcze raz dziękuję wszystkim internautom, którzy wzięli udział w głosowaniach oraz finalistom konkursu, którzy udowodnili, że mamy w Polsce wielu niezwykle uzdolnionych młodych gitarzystów. Przyszłość polskiej gitary elektrycznej właśnie ukazała się w bardzo jasnych barwach – szykujcie się na Gitarowy Top 2015!

  Cena:14.70
 • TopGuitar - listopad 2014

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Nowa płyta Slasha „World on Fire” nagrana wespół z Mylesem Kennedym i The Conspirators robi wrażenie swoją energią. W specjalnym wywiadzie, jaki przeprowadził dla polskich gitarzystów redaktor TG Piotr Nowicki, „potwierdza się dobitnie, że sformowanie zespołu z Kennedym i sprawną sekcją było strzałem w dziesiątkę, oraz pokazuje, że lepiej od epickich projektów z kumplami i gwiazdami w tle zebrać własny, świeży i głodny grania zespół, który po prostu porządnie daje ognia w studiu i na scenie”. Slash przez lata obecności na scenie wyrósł na czołową osobowość w rockandrollowym świecie, czego dowodem jest niesłabnąca popularność wśród coraz to nowych grup odbiorców. Nie bez przypadku w rozmowie znalazł się wątek o wielopokoleniowej publiczności. „Slash swą autentycznością potrafi zjednać sobie słuchacza, nawet gdy niekoniecznie jest się przekonanym do jego stylu czy utworów” – podkreśla Piotr Nowicki.

  Cena:14.70
 • TopGuitar - październik 2014

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Październikowy numer TopGuitar stanowi kompendium wiedzy na temat podejścia do grania na gitarze. Chodzi tu nie tylko o to, żeby zrobić wrażenie na innych aspirujących muzykach, ale żeby przyćmić i pokonać ich w wyścigu do sławy, zwracając uwagę i przekonując do siebie słuchaczy, właścicieli klubów, jurorów na konkursach czy w końcu przedstawicieli wytwórni płytowej. Dlatego, oprócz samych umiejętności technicznych, które oczywiście są nieodzownym atrybutem dobrego instrumentalisty, warto zwrócić uwagę także na inne aspekty związane z graniem. Z myślą o was, naszych czytelnikach, przygotowaliśmy dziesięć przykazań, które pomogą wam stać się lepszymi gitarzystami. Podstawą do jego stworzenia były własne doświadczenia oraz wiedza, jaką podzielili się nami uznani muzycy.

  Cena:14.70
 • TopGuitar - wrzesień 2014

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Tym razem na łamach TopGuitar opisujemy jedną z historii, jakie w znaczący sposób wpłynęły na konstelację gitarowych układów na heavymetalowych scenach. Jest w niej dramatyczna choroba, przemiana i nawrócenie, a wreszcie konflikty między muzykami.

   

  W styczniu 2002 roku Dave Mustaine przebywał w centrum medycznym w Teksasie, gdzie usuwano mu kamienie nerkowe. Uległ tam niecodziennemu wypadkowi: podczas snu, leżąc na lewej ręce, spowodował ucisk, który odciął dopływ krwi do bicepsa i doprowadził do uszkodzenia nerwu dłoni. Kontuzja dłoni była dla Dave’a Mustaine’a niczym wyrok. Współzałożyciel zespołów Metallica i Megadeth całe życie poświęcił graniu na gitarze. Pozbawiony nagle tej możliwości, uznał, że może wręcz stracić sens swojej egzystencji. Zwrócił się do Boga, którego dotąd tak zawzięcie atakował, odzyskał sprawność i doświadczył duchowej przemiany. Jak wpłynęło to na jego późniejszą karierę – historię opisaną przez Grzegorza Kasjaniuka możecie przeczytać w naszym cover story.

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Sierpień 2014

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  W wakacyjnym numerze magazynu Redakcja TopGuitar zaprosiła do rozmowy Darka Kozakiewicza. To jeden z najciekawszych polskich artystów – pod koniec lat sześćdziesiątych grał z Tadeuszem Nalepą (nagrał z nim płytę „Blues”), uczestniczył w niezliczonych sesjach nagraniowych polskich gwiazd muzyki rozrywkowej, a od 1997 roku zasila zespół Perfect. Okazją do dłuższej rozmowy na łamach TopGuitar było wydanie płyty „DaDaDam” z tym zespołem. Dariusz Kozakiewicz zdradza w wywiadzie kulisy nagrań, swojego zamiłowania do modyfikacji sprzętu, opowiada o historii znajomości z Jackiem Sikorą z wyjątkowego na mapie gitarowych sklepów butiku Guitar-Max oraz o czasach spędzonych w zespole Breakout.

   

  W części basowej i studyjnej TopGuitar znajdziecie sylwetki piętnastu muzyków związanych z marką Warwick. Nie ma drugiej takiej firmy produkującej gitary basowe, która skupiłaby pod swoimi skrzydłami tej klasy artystów w tej liczbie. Wawick Bass Family to ogromna i pełna muzycznego entuzjazmu społeczność. Z jednym z nich – Jonasem Hellborgiem, Redakcja spotyka się także na niwie studyjnej. Jonas Hellborg to jedna z największych indywidualności w dziedzinie basu – w wywiadzie dla dodatku TopStudio opowiedział o procesie nagrywania swoich dwóch ostatnich solowych płyt.

  Cena:14.70
 • TopGuitar - Lipiec 2014

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Wielkimi krokami zbliża się wizyta jednego z najbardziej znanych zespołów ostatnich kilkudziesięciu lat. Metallica, zespół o tak wielkiej renomie, może sobie pozwolić na to, by zaskakiwać przeróżnymi pomysłami i akcjami.

   

  Po fabularyzowanym filmie koncertowym w 3D i występie na stacji polarnej na Antarktydzie Metallica postanowiła dopieścić swoich fanów, oferując im kolejną atrakcję w postaci możliwości wyboru utworów na setlisty tegorocznych koncertów spośród całej swojej dyskografii – a jest z czego wybierać! Wpisując się w ich pomysł przedstawiamy wam najbardziej znane utwory Metalliki, a na dokładkę zestawienie dziesięciu rzeczy, które musisz dobrze znać, by zabrzmieć jak Metallica – tym razem nie skupiamy się na sprzęcie, ale na wiedzy i umiejętnościach. Jeśli bowiem jesteś fanem duetu Hetfield–Hammett, musisz znać podstawowe techniki, które nie tylko legły u podstaw ich gitarowego stylu, ale i nadały kierunek dalszemu rozwojowi muzyki metalowej!

  Towar niedostępny
  Cena:14.70
 • TopGuitar - Czerwiec 2014

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Cudze chwalicie, swego nie znacie – tak często powtarzamy to zdanie, ale czy w realnym świecie, w naszym życiu robimy coś, aby zmienić tę sytuację? My postanowiliśmy zaprezentować Wam Igora Gwaderę – bardzo młodego gitarzystę, który jest dziś wschodzącą gwiazdą sceny hard and heavy. Obok niego w numerze pojawiają się także bardziej doświadczeni muzycy – z Krzysztofem Ścierańskim i bluesmanem Sławkiem Wierzcholskim na czele. W dodatku TopBass gościmy Roberta Szewczugę, basistę grającego przede wszystkim w zespołach Golec uOrkiestra oraz u Anthimosa Apostolisa, ale mającego też swoje trio. Robert jest w przededniu rozpoczęcia pracy nad swoją pierwszą solową płytą – cała Redakcja TopGuitar bardzo mu kibicuje i poleca Waszej uwadze rozmowę z tym niezwykle poukładanym i utalentowanym basistą.

  Towar niedostępny
  Cena:14.70
 • TopGuitar - Maj 2014

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Bohaterami majowego numeru TopGuitar są gitarzyści  Meshuggah:  Fredrik  Thordendal i Marten Hagström. Spotkaliśmy się z nimi na targach Musikmesse 2014 dzięki uprzejmości firmy  Meinl  Distribution,  będącej  dystrybutorem marki  Ibanez.  Hagström  i  Thordendal  okazali  się świetnymi  rozmówcami,  wyczerpująco  odpowiadali  na wszystkie  pytania  dotyczące  ich  sprzętu,  twórczości  i zainteresowań pozamuzycznych, przy okazji wykazując się  doskonałym  poczuciem  humoru.  W  numerze znajdziecie też bardzo obszerny artykuł przedstawiający z bliska Fredrika Thordendala i jego zespół.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Kwiecień 2014

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  W bieżącym numerze na wszystkich trzech okładkach artyści niezależni – Robert „Litza” Friedrich, Marcin Pendowski oraz Marek Napiórkowski. Polscy muzycy, jakich twórczość z dumą polecilibyśmy na każdej międzynarodowej imprezie.

   

  Litza – idący pod prąd, Pendofsky – odkrywający duszę komunobasów, oraz NAPiórkowski – jeden z najlepszych gitarzystów jazzowych nie tylko w Polsce.

   

  Polecamy Wam lekturę każdego z trzech wywiadów, poznanie trzech różnych perspektyw muzycznych i trzech pomysłów na swoje istnienie w tej branży.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Marzec 2014

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  W przyszłym miesiącu pojawi się najnowsza płyta Black Label Society – amerykańskiej grupy, która powoli staje się już legendą światowej sceny ciężkiego grania. Jej lider – Zakk Wylde, swoją muzyczną karierę zawdzięcza w dużej mierze zespołowi Ozzy'ego Osbourne'a, chociaż jego image jest tak rozpoznawalny, a styl tak wyrazisty i zdefiniowany, że sam z pewnością przebiłby się na rynku bez problemu. Zapraszam do rozmowy, jaką specjalnie dla Was przeprowadził z Zakkiem Wylde nasz redaktor, Mikołaj Służewski.

  Cena:13.70
 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna »