TopGuitar - numery archiwalne - GaleriaMuzyka.pl - internetowy sklep muzyczny

TopGuitar - numery archiwalne

 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna »
 • TopGuitar - czerwiec 2013

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Na rynku dostępny jest czerwcowy numer ogólnopolskiego miesięcznika TopGuitar, jednego z najpopularniejszych na polskim rynku czasopism dla gitarzystów i basistów. W pierwszym letnim numerze TG tematem głównym jest historia Steve'a Morse'a, obecnego gitarzysty Deep Purple, a także fragment książki o losach zespołu. W czerwcowym wydaniu magazynu także interesująca rozmowa ze Steve'em Lukatherem oraz bogactwo informacji ze świata gitarzystów muzyków i konstruktorów sprzętu dla gitarzystów.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - maj 2013

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Życie muzyka jest lekkie łatwe i przyjemne czy ciężkie, mozolne i trudne? Dla wielu ludzi życie artysty to usłana różami bajka, sława, pieniądze i podziw. Artyści wiedzą jednak, że w rzeczywistości często bywa zupełnie inaczej. Samotność pośród podziwiających tłumów, pieniądze, które nie dają szczęścia, ciężka, mozolna codzienna praca. I tysiące wyrzeczeń. Artykuł Mateusza Stelmasiaka o trudnym życiu Erica Claptona niech z jednej strony będzie przestrogą dla tych, którzy chcieliby pójść „łatwiejszą” drogą i przyśpieszyć swoją karierę lub zagłuszyć stres za pomocą alkoholu i narkotyków, a z drugiej niech będzie przykładem, by mieć nadzieję, że jeżeli artysta ma rzeczywiście coś do przekazania i kocha muzykę, to mimo wielu przeciwności potrafi zwyciężyć, podnieść się z upadku i wejść na szczyty nieśmiertelności.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - kwiecień 2013

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

   

  Tony IommiGlenn Hughes, dwaj główni bohaterowie kwietniowego wydania TopGuitar i TopBass, spotkali się w studiu w 1985 roku, gdy gitarzysta Sabbathów zaczął pracować nad swoim albumem, na którym chciał mieć trzech wokalistów: Halforda, Hughesa i Dio. Album „Seventh Star”, firmowany ze względów marketingowych przez Black Sabbath featuring Tony Iommi, wypadł dobrze. Na tyle że niecałą dekadę później Iommi zapragnął nagrać kolejny album z Glennem Hughesem. Nagrań dokonywano w studiu DEP – utwory nagrano, ale nie zmiksowano i trafiły na półkę, a panowie zajęli się swoimi projektami. W końcu zapis z sesji ktoś przegrał i wydał na bootlegu.

   

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Marzec 2013

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Jimi Hendrix już od kilkudziesięciu lat inspiruje, zachwyca i motywuje kolejne pokolenia gitarzystów. W marcu ukazuje się album Jimiego Hendriksa „People, Hell and Angels” zawierający dwanaście wcześniej niepublikowanych nagrań studyjnych legendarnego gitarzysty. Na płycie znalazły się utwory legendarnego gitarzysty, które powstały poza oryginalnym trio Jimi Hendrix Experience. Te dwanaście nagrań to unikatowe produkcje prezentujące jedne z najlepszych dzieł Hendriksa, jakie kiedykolwiek zostały wydane. Nagrania te ukazują rozwój Jimiego jako kompozytora, producenta i muzyka.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Luty 2013

  International Music Press|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  W lutowym numerze TopGuitar jako główny temat prezentujemy wywiad z Paulem Gilbertem. Choć muzyk regularnie wydaje płyty, koncertuje i uczy młodzież grać na gitarze, to w ostatnim czasie w jego muzyce nastąpił zdecydowany przełom – jest coraz dojrzalsza, co wyraźnie słychać na najnowszym albumie pt. „Vibrato”. W rozmowie z Piotrem Nowickim odkrywa, skąd czerpie pomysły na zróżnicowane kompozycje, jakie usłyszeć można na „Vibrato”, oraz jak radzi sobie z przypadłością wielu profesjonalnych muzyków – postępującą utratą słuchu, wynikającą z głośnego słuchania muzyki.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Styczeń 2013

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

   

  Pierwszy w 2013 roku numer TopGuitar poświęcony jest w dużej mierze legendzie muzyki rockowej,Jimmiemu Page'owi. Okazje ku temu są przynajmniej dwie: wydanie książki Brada Tolinskiego „Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach” oraz płyty Led Zeppelin „Celebration Day”.

   

  Książka Tolinskiego, byłego redaktora naczelnego czołowego gitarowego magazynu na świecie, „Guitar World”, to ciekawy zbiór wywiadów z Jimmim Page'em i innymi mistrzami gitary, w tym Jeffem Beckiemoraz Jackiem White'em. Książka interesująca, która opowiada o karierze Page'a, kulisach powstawania płyt i utworów. W TopGuitar zamieszczamy fragment tej publikacji, który z pewnością zachęci was do sięgnięcia po całą książkę. Obowiązkowa pozycja w bibliotece fanów rocka!

   

  Z kolei płyta „Celebration Day” jest zapisem niezapomnianego występu Led Zeppelin w londyńskiej O2 Arena, który miał miejsce ponad pięć lat temu, 10 grudnia 2007 roku. Występ ten na żywo chciało podziwiać przeszło dwadzieścia milionów fanów Led Zeppelin! Niestety, było to fizycznie niemożliwe – na koncercie było jedynie (!) osiemnaście tysięcy widzów. Na szczęście ten dwugodzinny koncert został zarejestrowany i teraz wszyscy, którzy nie mieli możliwości przeżywania koncertu w O2 Arena, mogą urządzić sobie własny „Celebration Day” w swoim domu.

   

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Grudzień 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

   

  Krzysztof „Dżawor” Jaworski to artysta wszechstronny. To nie tylko gitarzysta, ale również autor tekstów, kompozytor i producent muzyczny. Jest autorem muzyki do filmów i seriali telewizyjnych. W 2011 roku na rzecz akcji „Mazury Cud Natury” skomponował utwór pt. „Mazurski cud” promujący region Mazur. W projekcie – oprócz członków zespołuHarlem – wzięli także udział m.in.: Ryszard Rynkowski, Janusz Panasewicz, Krzysztof Daukszewicz, Norbert „Norbi” Dudziuk, Wojtek „Łozo” Łozowski, ,Piotr „Peter” Wiwczarek, Paweł „Drak” Grzegorczyk. Ten przykład pokazuje, że dobra promocja nie może odbyć się bez dobrej muzyki, wykonywanej przez znanych artystów. Wiedzą o tym choćby hollywoodzcy producenci filmów, którzy angażują niejednokrotnie wybitnych muzyków i tworzą olbrzymie projekty muzyczne.

   

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Listopad 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Najnowsza „inwazja” Steve’a Vaia nie mogła przejść niezauważona przez Redakcję TopGuitar z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze: „The Story of Light” to pierwsza studyjna płyta Steve’a Vaia od 2005 roku; po drugie, z uwagi na megatrasę koncertową, podczas której – wraz ze swoim kwartetem – muzyk przedstawia ponaddwugodzinny program. Show jest niesamowite – byliśmy jego świadkami w warszawskim klubie Stodoła. W obszernym wywiadzie z Piotrem Nowickim artysta odkrywa tajniki powstania płyty „The Story of Light” – zarówno muzyczne, jak i mentalne oraz sprzętowe. Czy was zaskoczy? Sprawdźcie sami!

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Październik 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Czy gra Ubisoft Rocksmith, jaką przedstawiamy wam w październikowym numerze TopGuitar, ma szansę stać się przełomowym produktem na gitarowym rynku? Jej założenia – zgoła inne niż np. Guitar Hero – stanowią podstawę do tego, by wróżyć jej duży sukces. Gra ta nie jest kolejną zręcznościówką, jest raczej profesjonalnym programem treningowym podanym w – jakże ważnej w obecnych czasach – interesującej dla odbiorcy formie. Gitarzyści czekali na takie rozwiązanie od lat, gdyż sprawnościowe wymiatanie (mocno odbiegające od muzycznej rzeczywistości) nie było w stanie zadowolić ich w pełni. Przede wszystkim korzysta się tu nie z dostarczonego, sztucznego kontrolera – tu kontrolerem jest prawdziwa, rzeczywista gitara!

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Wrzesień 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Pół wieku temu urodził się jeden z dwóch gitarowych filarów zespołu Metallica – Kirk Hammett. Z tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się sylwetce tego jednego z najbardziej poważanych muzyków światowej sceny rockowo-metalowej, który od lat niezmiennie inspiruje kolejne pokolenia gitarzystów.

  Jak zaczynał? Jakie były jego początki w Metallice? Mustaine zarzucał mu, że wywindował się na szczyt na jego materiale, ale biorąc pod uwagę umiejętności i kreatywność Kirka, nie bardzo można w to uwierzyć. Pozwólmy tym wielkim muzykom rozgrywać swoje gry we własnym gronie.

  Świat polskich basistów z pewnością z przyjemnością przeczyta o szwedzkim gitarzyście basowym Jonasie Hellborgu – muzyku, który w ostatnim czasie stał się jednym z filarów zespołu projektantów firmy Warwick. W TopBassie prezentujemy historię jego życia i kariery – zapraszam do jej przeczytania, tym bardziej że wrzesień tego roku to czas obchodów trzydziestej rocznicy firmy Warwick.

  W numerze także konkursy – kolejne dwadzieścia premierowych płyt Warner Music Polska oraz osiem muzycznych biografii ufundowanych przez Wydawnictwo Dolnośląskie.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Sierpień 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Na okładce sierpniowego TopGuitar muzyk, którego polscy fani kochają bardziej niż Guns N’Roses Axla Rose’a! Slash, bo o nim oczywiście mowa, jest od lat waszym nieodmiennym gitarowym idolem, dlatego też prezentujemy wam rozmowę, jaką udostępnił nam wydawca płyt Slasha, Warner Music. Slash opowiada w niej o nagrywaniu płyty „Apocaliptic Love” oraz swoich najbliższych planach koncertowych, w tym m.in. o występie na Download Festival w Anglii, gdzie po raz pierwszy będzie headlinerem.

  W numerze także wywiad z guru wszystkich basistów uczących się gry na basie przez Internet: Thomasem Risellem aka MarloweDK, bo pod tym pseudonimem publikuje w sieci bardzo profesjonalne filmiki, z których wy możecie uczyć się tajników gry na basie. MarloweDK ma solidne podstawy, by nauczać młodych (i nie tylko) muzyków, dyplomy nauczyciela muzyki, wieloletnie studia i oczywiście duże doświadczenie muzyczne. Jeśli jeszcze go nie poznaliście, to koniecznie nadróbcie zaległości!

  Cena:13.70
 • TopGuitar - Lipiec 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  John Mayer – gitarzysta namaszczony przez samego Erica Claptona na swojego następcę – miał znaleźć się na okładce TopGuitar w maju. Okazja była znakomita: Mayer, najważniejszy amerykański wokalista i gitarzysta młodego pokolenia (ponad 17 mln sprzedanych płyt!), nagrał nową płytę studyjną, która ukazała się 22 maja. Jednakże śmierć Jima Marshalla pokrzyżowała te plany i spowodowała, że Mayer został bohaterem dopiero lipcowego numeru.

  Cena:13.70
 • TopGuitar - czerwiec 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  W ciągu trzech ostatnich miesięcy na łamach TopGuitar mieliście okazję poznać bliżej Grzegorza Skawińskiego i jego najnowszą gitarową płytę. Jak zapowiadaliśmy, publikujemy pozostałą część rozmowy naszych redaktorów, Grzegorza Ufnala i Maćka Wardy, z jednym z najbardziej znanych gitarzystów polskiej sceny muzycznej jeszcze sprzed oficjalnego ukazania się albumu "Me and My Guitar".

  W numerze także rozmowa z wyjątkowym basistą: Victorem Wootenem, absolutnym basowym wirtuozem, a także mnóstwo testów, nowy odcinek porad Doktora G i kolejny odcinek cyklu "Zabrzmij jak" – tym razem głównym bohaterem jest Eric Clapton!

  Cena:13.70
 • TopGuitar - maj 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Majowy numer TopGuitar planowaliśmy poświęcić Johnowi Mayerowi i jego nowej płycie, nad którą TopGuitar objął patronat medialny. Jednak podczas pracy na tym numerem dotarła do nas informacja: Jim Marshall nie żyje… Postawiliśmy zmienić temat główny majowego numeru i uhonorować w nim pomysłodawcę i założyciela Marshall Amps, wielką ikonę rockowego świata.

  W numerze znajdziecie także historię innej szacownej firmy – Höfnera, który obchodzi w tym roku 125. rocznicę powstania. Mateusz Stelmasiak poświęcił mu interesujący rocznicowy artykuł. W dziale testów porcja interesującego sprzętu – w tym trzy wyróżnione jako „Sprzęty na Topie”. Zapraszamy do lektury!

  Cena:13.70
 • TopGuitar - kwiecień 2012

  International Music Press|Czasopisma muzyczne|Czasopisma muzyczne » TopGuitar - numery archiwalne

  Kolejne targi branży muzycznej MusikMesse we Frankfurcie już za nami. Jak co roku spotykaliśmy się tam z przedstawicielami branży muzycznej i – jak co roku – jesteśmy pełni podziwu dla niewyczerpanych chyba pokładów ludzkiej kreatywności i pomysłowości. Jako przykład posłużyć może choćby sprawa modelingu cyfrowego. Kiedy wydawało się, że wszystkie kanony zostały już ustalone, a cała gra toczy się o to, która firma dostarczy algorytmy najwierniej oddające oryginalne brzmienie, zjawia się na rynku gitarowym Christoph Kemper, twórca kultowych syntezatorów Virus, i wywraca całą filozofię modelingu do góry nogami. A redakcje najważniejszych czasopism muzycznych świata (wśród nich TopGuitar) przyznają urządzeniu Kemper Profiling Amplifier nagrodę dla „Najbardziej innowacyjnego produktu”. Test tego urządzenia znajdziecie w bieżącym numerze TopGuitar – oceńcie, czy nagrodę tę przyznaliśmy zasłużenie.

  A od strony artystycznej, w kwietniowym numerze prezentujemy dwóch członków grupy Tribal Tech: gitarzystę Scotta Hendersona i basistę Gary’ego Willisa. Muzycy są w Polsce dość mało znani, ale warto ich bliżej poznać.

  Cena:13.70
 • Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna »